Transerfing Rzeczywistości cz.5: wizualizacja, afirmacje, SLAJD



Technika slajdu w Transerfingu Rzeczywistości. Jak  wizualizować i afirmować zgodnie z Transerfingiem.

Nawet jeśli Transerfing jest dla Ciebie czymś nowym, to prawdopodobnie wiesz, że nasze wzorce mentalne, przekonania, schematy postępowania wpływają na to, co robimy i co widzimy w sobie i wokół siebie. Mamy taką naturalną tendencję do zakładania swoich filtrów i patrzenia przez nie na świat. To z naszego wnętrza pochodzi nasze postrzeganie świata, interpretacja świata, działanie i reakcje na to, co postrzegamy.

Vadim Zeland porównuje to do slajdu.

Slajd

Żeby slajd mógł być dostrzeżony, potrzebny jest sam slajd, światło i ekran.

Slajdem jest tutaj światopogląd człowieka, jego model pojmowania świata. Światłem jest otaczający świat, a ekranem – percepcja człowieka. Pojęcie „ekranu percepcji” jest dość często spotykane. W Transerfingu chodzi o to, że to, co człowiek postrzega, wynika z jego wnętrza.

Slajdy wywołują bezpośredni wpływ na zachowanie i czyny człowieka. W pewien sposób wypaczają rzeczywistość, albo raczej wypaczają pojęcie człowieka o jego miejscu w świecie i o stosunku świata-otoczenia do niego.

Slajdy mogą być pozytywne i negatywne


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 9
Transerfing rzeczywistości: Energia Zamiaru
Deal

Wizualizacja "Energia Zamiaru"... aby puścić swój zamiar i pozwolić Światu na urzeczywistnienie. Sesja wizualizacji z inspiracji rosyjskojęzycznego zbioru "Трансерфинг Реальности. Вадим Зеланд".

Mp3 Download Czas trwania: 20:00 Jakość: Hi-Fi 320 kbps Rozmiar: 48 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak Instrukcja Pdf: Tak

Negatywne slajdy

Negatywny slajd wynika z niezadowolenia z siebie, które z podświadomości rzutowane jest na otoczenie. Negatywne slajdy zawsze tworzą jedność duszy i umysłu i, jeśli nic się z nimi nie zrobi, zewnętrzny zamiar szybko je realizuje.

Kiedy zauważysz w sobie aktywność Negatywnego Slajdu – nie walcz z nim. Im więcej energii zużywasz na negatywny slajd, tym bardziej go wzmacniasz. Aby uwolnić się od negatywnego slajdu, po prostu odwróć się od niego, pozbaw go swojej uwagi i znaczenia. Jak to zrobić? Zwróć uwagę na pozytywny slajd.

Pozytywny slajd

Pozytywne slajdy są zorientowane na pozytywy – filtrują i odrzucają negatywne afirmacje. Pozytywny slajd może być w stosunku do siebie i do świata. Przypomina trochę marzenie, w którym radosny świat wywołuje radosne uczucia.

Tworzenie slajdu

Na czym polega technika tworzenia slajdu?

Slajdy tworzy się po to, aby „przyuczyć” Duszę do nowej strefy komfortu. Technika slajdu jest rodzajem wizualizacji.

Slajd i wizualizacja celu, wizualizacja procesu

Wizualizacja w Transerfingu jest stosowana dwojako: jako wizualizacja celu i wizualizacja procesu.

Wizualizacja celu jest w postaci slajdu końcowego (tego, do czego dążysz) i stosuje się ją po to, aby nastroić się na docelową linię życia (aby nastroić emisję myśli na wybraną linię życia).

Slajd końcowy – jak powinien wyglądać

Slajd końcowy przede wszystkim powinien być w 1 osobie. Nie jesteś widzem w kinie, ale to Ty jesteś głównym bohaterem tego slajdu – efekt końcowy postrzegasz tak, jakby był Twoim udziałem. Jako bohater lub bohaterka czujesz, poruszasz się, działasz, myślisz, korzystasz z różnych atrybutów itp.


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
Sprawca Rzeczywistości + Moc Poprzednich Wcieleń
Deal

Sprawca Rzeczywistości - forma myślowa z inspiracji "Kapłanka Tafti 2 - Zarządzanie Zdarzeniami" (2022). 

Format: Mp3 do pobrania Czas trwania: 1 godz. Jakość: Hi-Fi 320 kbps Rozmiar: 146 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: tak

Slajd końcowy powinien być zachowany na stałe w świadomości, powinien być tłem dla innych myśli i wizualizacji, ale… Slajd powinien być zwyczajny. Nie powinien być ważny. Powinien być tak zwykły jak wiązanie sznurowadła.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić slajd końcowy, możesz wejść w rolę ze slajdu i już teraz odegrać go w rzeczywistości.

Wizualizacja polega tutaj na graniu w swój własny film. Dzięki wizualizacji pragnienie zostaje spełnione, a przez to zmniejszony nadmierny potencjał.

Wizualizacja procesu

Wizualizacja procesu jest wyobrażeniem procesu „krok po kroku”, łączy więc w sobie zamiar wewnętrzny i zewnętrzny.

W wizualizacji procesu jednocześnie obserwujesz swój cel (slajd końcowy) i własną aktywność w procesie tworzenia. Najważniejsze: wyobrażasz sobie proces urzeczywistnienia bieżącego etapu (w języku Transerfingu: wyobrażasz sobie proces urzeczywistnienia bieżącego ogniwa łańcucha transferowego).

W praktyce:

  • obserwujesz swój cel (slajd końcowy),
  • dostrzegasz swoje działania, to jak robisz kolejny krok do celu,
  • podziwiasz cel końcowy i swój mały krok.

Afirmacje w Transerfingu

O afirmacjach było już dużo na blogu Prekognicja.pl

V. Zeland pisze o afirmacjach w kontekście slajdów dźwiękowych. Afirmacje pełnią więc tą samą funkcję, co slajdy.

Celem afirmacji w Transerfingu jest przekonanie Duszy do nowego slajdu. Ale Dusza nie rozumie słów, a w związku z tym nie ma sensu bezmyślne powtarzanie afirmacji, bo powtarzanie nic nie daje.

Dusza rozumie niewerbalne myśli i uczucia, a więc afirmacja musi być powiązana z obrazem i uczuciem. Poza tym, nie warto łączyć kilku różnych celów w jednej afirmacji, bo trudno wywołać w sobie taki zbiór uczuć i odczuć.

Zeland pisze, że gdy Umysł żarliwie próbuje przekonań Duszę, to znaczy, że On sam w to nie wierzy, a wtedy żadne afirmacje nie rozwieją wątpliwości.

Praca z afirmacjami

W pracy z afirmacjami wg Transerfingu:

  • Wizualizacja "BANK PRZESTRZENI WARIANTÓW" (transerfing rzeczywistości)unikaj monotonii i jednostajności. Kolejnym afirmacjom powinny towarzyszyć nowe przeżycia i odczucia.
  • odróżniaj przyczyny od skutków. Jeśli znasz przyczynę – kieruj afirmację najpierw na nią, dopiero potem na skutki… jeśli jeszcze będzie trzeba.
  • afirmacje działają najskuteczniej, gdy nie ma nadmiernych potencjałów i gdy są powtarzane beznamiętnie, w stanie rozluźnienia.
    (Wydaje się, że jest tutaj sprzeczność z wcześniejszym opisem, ale chodzi tutaj o to, aby przed afirmowaniem myśli i uczucia były względnie spokojne, a konkretne odczucia mają być połączone z afirmowanym slajdem-afirmacją).

Podsumowanie

  • Przypomina mi się jeden z artykułów o wizualizacji, że naukowcy robili badania i w jednych z nich wyniki były takie, że wizualizacja negatywnie wpływała na osiągnięcie celu. Badanie dotyczyło grupy kobiet odchudzających się – zamiast spadku wagi następował jej wzrost.
  • Ciekawe w Transerfingu jest to, że nie mówi on o wizualizacji samej w sobie, jako o technice wyobrażania sobie różnych rzeczy. Podział zamiaru na zewnętrzny i wewnętrzny w naturalny sposób implikuje podział wizualizacji na wizualizację stanu końcowego (zamiar zewnętrzny) i wizualizację procesu (zamiar wewnętrzny).
  • Możesz wizualizować tylko slajd końcowy i jeśli masz w sobie zgodność Duszy i Umysłu, to zewnętrzny zamiar w krótkim czasie przeniesie Cię na wybraną linię życia. Często jednak brakuje tej zgodności i trzeba zrobić kilka kroków do Celu, i tutaj dopalaczem jest wizualizacja procesu.
  • Nie musisz znać szczegółowych kroków do swojego Celu (slajd końcowy). Dzięki utrzymywaniu slajdu końcowego w naturalny sposób pojawią sygnały, które zwrócą Twoją uwagę.
  • Pamiętaj, żeby slajdy były „zwyczajne” – nie twórz nadmiernych potencjałów.
  • Przed odtwarzaniem slajdu dobrze jest zwiększyć swoją energetykę (gimnastyka energetyczna).



Prekognicja.pl
Shopping cart