Rolnik i kukurydza: O osiąganiu Sukcesu i relacjach z ludźmi | przypowieśćO postawie wobec Sukcesu i relacjach z ludźmi

Dziennikarz przeprowadza wywiad z rolnikiem:

– Czy możesz zdradzić naszym czytelnikom sekret swojej kukurydzy, która co roku zajmuje pierwsze miejsce w kategoriach najlepszy smak i jakość? Co robisz, że rośnie u ciebie tak wspaniała kukurydza?

– O, to bardzo proste – odpowiedział rolnik. – Cały sekret polega na tym, że rozdaję najlepsze kolby do zasiewu wszystkim swoim sąsiadom.

– Jak to?! – zdziwił się dziennikarz. – Po co rozdawać najlepsze ziarna sąsiadom, jeśli oni również biorą udział w tych samych konkursach i są dla ciebie konkurencją?

– Widzisz – uśmiechnął się rolnik. – Wiatr przenosi pyłki z moich pól na pola sąsiadów, i odwrotnie. Jeśli u sąsiadów będzie gorsza kukurydza niż u mnie, to szybko i moje zasiewy będą się pogarszać. Dlatego dbając o ich kukurydzę, dbam o swoją. Inna sprawa, jak każdy z nas będzie dbać o swoje zasiewy…

Podobnie dzieje się i w życiu ludzi. Każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi dbać o innych i pomagać im w osiąganiu sukcesu. Bo im lepiej żyje się ludziom wkoło, tym lepiej i tobie. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni…


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 12
Doskonalenie Umysłu - REFUGIUM (DU)

Doskonalenie Umysłu – REFUGIUM (DU, metoda Silvy)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 4
Lotto Wygrywających (wspólna medytacja), jak wygrać w lotto

Lotto Wygrywających (wspólna medytacja)


Prekognicja.pl
Shopping cart