Rozmowa z Podświadomością – wahadełko i twórcza wizualizacjaCzasami  w życiu jest tak, że pojawiają się negatywne zdarzenia, albo całe serie negatywnych zdarzeń… I nie wiadomo skąd się biorą. Dążymy do celu, pracujemy nad sobą, nad swoim rozwojem, a tu efektów nie widać… albo osiągane efekty nijak się mają do włożonej pracy. Gdzie szukać przyczyny? Po co afirmować, wizualizować, medytować jeśli to przynosi negatywne efekty?

Skąd się biorą negatywne skutki pozytywnych działań?

„miewam momenty w których pojawia się spokój i taka harmonia, wtedy klienci niemal sami się do mnie zgłaszają… a zaraz potem… kilka dni raptem nagle lawinowo odwołują spotkania, wycofują się…to taka sinusoida… czy to takie zakodowanie które wraca mnie do poprzedniego stanu każdorazowo?”

Czy jest zależność między stanem w jakim jesteśmy a tym, co nam się przydarza?

Czy to, co Ci się przydarza zależy od Ciebie? Czy masz wpływ na zewnętrzne czynniki, które wpływają na Twoje życie zawodowe i osobiste?

To ważne pytania. Jeżeli uważasz, że nie masz wpływu na czynniki zewnętrzne, to praktycznie nic nie możesz zrobić. Rzucasz swoją kotwicę i w duchu mówisz sobie, że to nie Twoja odpowiedzialność, nie masz na to wpływu, nic nie możesz zrobić. W ten sposób „trochę” ograniczasz swoje możliwości, bo trudno wtedy zapracować na swoje szczęście.

Jeżeli przyznajesz, że masz wpływ na to, co Ci się przydarza – bierzesz za to odpowiedzialność i wiesz, że możesz coś z tym zrobić, możesz coś zmienić. W tym momencie nie jest ważne, czy wiesz jak to zmienić.

Widzisz zależność między spokojem i harmonią a pojawianiem się klientów. Dlaczego klienci wycofują się po paru dniach? Czy tutaj też widzisz zależność między swoim stanem, a tym, co się dzieje? Czy może to jakiś schemat działania Podświadomości?

Pytanie: skąd masz to wiedzieć? Przecież jeśli jest w Podświadomości, to jest to raczej nieświadoma informacja. I tutaj powstaje drugie pytanie: w jaki sposób wydobyć z Podświadomości przyczynę takiego stanu rzeczy?

Kontakt z Podświadomością

Podświadomość różnie się definiuje. Tutaj przyjmuję podświadomość jako spersonifikowane Ja na wzór Huny. Mogę więc porozmawiać z podświadomością jak z niezależną istotą, która zarządza funkcjami ciała, komunikacją ze światem, itp. Podświadomość ma w sobie wszystkie programy interpretujące otaczający świat i uruchamiające różne procesy w odpowiedzi na pojawiające się bodźce: myśli, sytuacje, uczucia.

Wahadełko – jak komunikować się z podświadomością?

Jednym z najprostszych sposobów komunikacji z podświadomością jest użycie wahadełka.

W języku potocznym, niektórzy mówią „zapytam wahadełka”, „wahadełko odpowie”, itp. czasami nawet wierząc, że wahadełko odpowiada, bo porusza się tak i tak.

Jak działa wahadełko? Działa wtedy, gdy porusza nim człowiek, i gdy określonym ruchom nadane jest konkretne znaczenie (pomijam tutaj wahadła radiescezyjne, które promieniują określonymi wibracjami przez swój kształt lub materiał, z którego są wykonane).

Aby skontaktować się z podświadomością należy wiec użyć przedmiotu – obciążnika zawieszonego na nitce, sznurku i zapamiętać, co oznacza konkretny ruch – stworzyć kod językowy. Najczęściej przyjmuje się, że ruch wahadła „góra – dół” oznacza TAK, „lewo – prawo” oznacza NIE, obroty koliste w prawo oznaczają DOBRZE, lub „plus”, obroty w lewo oznaczają ŹLE, lub „minus”.

Ruch wahadełka

Przygotuj swoje wahadło (obciążnik na nitce, sznurku – może to być np. pierścionek, obrączka; nitka raczej z naturalnego materiału) i kartkę z narysowanym kodem (jedna kartka z  jednym znakiem).

Ruch wahadełka bierze się z mimowolnych ruchów mięśni ręki i nie ma w tym nic magicznego. Jeśli pierwszy raz korzystasz z wahadełka – weź je w dominującą rękę i znajdź to miejsce na nitce, które jest w optymalnej dla Ciebie odległości od obciążnika.

Rękę z wahadłem umieść nad znakiem kodu (np. góra – dół = TAK), a drugą rękę połóż na splocie słonecznym. Powiedz sobie w myślach, że „teraz będziesz się uczyć, co znaczy „tak” i poczekaj na pojawienie się ruchu. Oddychaj swobodnie. Jeśli ruch się nie pojawia przez dłuższy moment, możesz delikatnie go zacząć powtarzając w myślach, że taki ruch oznacza „TAK”.

Innym ćwiczeniem z wahadełkiem jest umieszczenie go nad swoją otwartą dłonią i pozwolenie mu na obroty.

Zadawanie pytań Podświadomości

Pytania dla Podświadomości muszą być konkretne, zamknięte – Podświadomość może Ci odpowiedzieć tylko „tak, nie, dobrze, źle, możliwe, nie wiem”. Zadając pytanie wypowiadasz je w myślach, a potem spokojnie i „bez gadania” czekasz na ruch wahadełka. Po odpowiedzi zadajesz kolejne pytanie i czekasz na odpowiedź.

W kontekście tego wpisu, w komunikacji z Podświadomością chodzi o to, aby odnaleźć wzorzec – przyczynę negatywnych zdarzeń. Rozmowę z podświadomością warto zacząć od neutralnych pytań, żeby łatwiej nawiązać kontakt. W czasie rozmowy oczywiście starasz się utrzymać świadomość swoich odczuć w ciele.

Rozmowa z Podświadomością wg MF. Longa (pobierz PDF)


Twórcza wizualizacja

Innym sposobem komunikacji z Podświadomością jest twórcza wizualizacja. To ten rodzaj wizualizacji, w którym nie masz podawanych kolejnych sugestii, ale otwierasz się na pojawiające się obrazy, wizje, wskazówki, konkretne informacje.

Jak przygotować się do twórczej wizualizacji?

Określ pytanie, na które chcesz odnaleźć odpowiedź. Pytanie niech będzie w miarę konkretne, np. „co we mnie sprawia, że klienci rezygnują?”

 • Miejsce i czas wybierz w taki sposób, aby nikt Ci nie przeszkadzał, a Ty będziesz mieć wystarczająco dużo energii. Jeśli Twoje ciało lub umysł będą zmęczone – łatwo możesz zasnąć. Jeśli energii będzie za dużo – nadpobudliwość może nie pozwolić na skupienie.
 • Pozycja ciała niech będzie leżąca. Przykryj się kocem. Na oczy załóż sleepmask, albo skorzystaj ze zrolowanego ręcznika lub t-shirta.
 • Pierwsza część twórczej wizualizacji, to relaks ciała, uczuć i umysłu. Dowolnym sposobem odprężasz swoje ciało, może to być trening autogenny Schultza, albo trening Jacobsona, skupienie na oddechu i kolejne eliminowanie napięć w ciele. Wybierz taki sposób, jaki czujesz, że jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli słuchasz muzyki relaksacyjnej pamiętaj, że powinna być tłem do całego procesu. Możesz wybrać np. szum morza.
 • Najważniejsze w tej sesji jest słuchać. Kiedy odprężysz ciało (nie czujesz żadnych napięć), masz świadomość ciała a myśli łagodnie przepływają – wtedy zadajesz swoje pytanie: „co we mnie sprawia, że klienci rezygnują?” – i czekasz na reakcje ciała, myśli, uczuć, pojawiających się wizji.
 • Najczęściej po zadaniu pytania, gdzieś w ciele pojawia się skurcz, albo inny symptom. Wtedy koncentrujesz się na nim i ponownie zadajesz pytanie.
 • Kiedy nawiążesz ten rodzaj kontaktu, możesz podążać za nim i zadawać inne pytania, np. „co to oznacza w kontekście xyz?”, „co mi to mówi?”, „dlaczego mi to robisz?” „jak mogę to zmienić, aby działo się abc?” itp.
 • Czasami odczucia w ciele zmieniają się na wizje, przypominają się różne zdarzenia, sytuacje, w których powstał dany wzorzec zachowania, interakcji ze światem.
 • Co zrobić, gdy już poznasz przyczynę? Możesz, ale nie musisz zamienić ją na „logiczne słowa”. Język Podświadomości, to język obrazów, uczuć, ciała… Kiedy pojawi się odpowiedź na Twoje pytanie: zapewnij Podświadomość o swojej miłości. Powiedz, że ją kochasz, że jest dobra, że tak dba o wasze życie.
  Odczuwaj Miłość, akceptuj Podświadomość, a potem wytłumacz, że taki sposób działania jest zły. Że teraz trzeba działać i reagować w inny sposób, o wiele lepszy. W wyobraźni możesz np. zobaczyć obraz starego zachowania – reakcji na klienta, możesz zobaczyć jak ten obraz staje się szary i coraz mniejszy i jak zastępuje go duży, kolorowy obraz pożądanego, nowego wzorca. Powtórz to 3 razy.
 • Na koniec zapewnij Podświadomość o swojej miłości i przekaż jej, jak się cieszysz z nowego wzorca, który wdrożyła do swojego zachowania i relacji ze światem. Zakończ sesję łagodnie wracając do tu i teraz.
 • Sprawdź na jawie, jak zmieniło się Twoje postrzeganie świata. Zachowuj się, działaj zgodnie z nowym wzorcem.

Najważniejsza umiejętność w powyższych sposobach komunikacji z Podświadomością, to umiejętność wyciszenia się i słuchania. Słuchanie rozumiem tutaj szeroko, jako zauważanie pojawiających się reakcji. Dlatego równie ważna jest umiejętność bycia w stanie relaksu, bo wtedy możesz zauważyć pojawiające się napięcia, skojarzyć je z aktualną myślą, czy sytuacją. Tak właśnie komunikuje się Podświadomość – zwracaj uwagę na bodźce z ciała i ze świata, na nagłe myśli i odczucia.

Twórcza wizualizacja może być trudna, albo łatwa – to zależy od Ciebie.


INTUICJA – komunikacja z Podświadomością

Intuicja, to pozyskiwanie informacji, albo dostęp do informacji w danym momencie niedostępnej dla logicznego umysłu. Można coś wiedzieć „nie wiadomo skąd” – wiedza jest więc znana, ale niemożliwa, albo trudna do logicznego wytłumaczenia.

Nagrania, które mogą pomóc w rozwinięciu kontaktu z podświadomością:

Medytacja prowadzona: Intuicja - Sygnalizacja (medytacja mp3)

Sygnalizacja dla Intuicji – kod dla komunikacji z Podświadomością (z książki “Superintuicja”).

Medytacja mp3: Swiadomosc Mistrza - Intuicja

Świadomość Mistrza – doświadczenie stanu swiadomości, w którym jest naturalny dostęp do intuicyjnej wiedzy (z książki “Superintuicja”).

Regresja Hipnotyczna – pomaga cofnąć się do przyczyny i uzdrowić problem u źródła.

Gimnastyka Energetyczna (Transerfing Rzeczywistości)

Gimnastyka Energetyczna – systematycznie stosowana poszerza kanały energetyczne, a przez to przepływ informacji.

7-minutowa medytacja w ruchu - komplet 5 medytacji

Medytacja w ruchu – uczy świadomości ciała, myśli i uczuć w czasie normalnych czynności w życiu. Dzięki temu łatwiej zauważyć pojawiające się informacje

Medytacja z Podświadomością

Z książek:

„Superintuicja” K. Tepperwein

M.F. Long „Magia Kahunów”

Wahadełko

Magia Uwolnienia – ebook w przygotowaniu

Czy warto medytować?

Medytować  warto zawsze i wszędzie. Medytację rozumiem tutaj jako stan uważności, świadomości siebie i świata. Kiedy medytujesz, to z łatwością zauważasz pojawiające się informacje. Później możesz zdecydować, czy podążasz za daną informacją i sprawdzasz, co się za nią kryje, czy pozwalasz jej przepłynąć.

Od czego zacząć rozmowę z Podświadomością?

Zaczynaj od siebie. Słuchaj tego, co czujesz, co podpowiada Ci Serce. Pamiętaj, że nic i nikt nie zastąpi Twojej pracy nad sobą, a narzędzia są po to, aby ułatwiały pacę.

Sygnalizacja dla Intuicji, wahadełko – działają szybko i ułatwiają zrozumienie, rozwijają wewnętrzne zdolności. Regresja Hipnotyczna teleportuje Cię do przyczyny problemu. Świadomość, uważność, medytacyjny stan świadomości pozwoli Ci zauważyć to, co często umyka w codziennym transie.


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
Medytacja prowadzona: Intuicja - Sygnalizacja (medytacja mp3)

Sygnalizacja dla Intuicji (medytacja, intuicja)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
- 39%
7-minutowa medytacja w ruchu - komplet 5 medytacji

7-MINUTOWA MEDYTACJA w RUCHU #10 (komplet)

Original price was: 48.50zł.Current price is: 29.77zł.

Prekognicja.pl
Shopping cart