Czakry i 7-letnie cykle w życiuJakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, gdy słyszysz słowo czakra?
Co widzisz oczami wyobraźni, gdy słyszysz: czakry, czakramy?

W tym wpisie powiem Ci:

 • Jak praktycznie możesz korzystać z wiedzy o czakrach?
 • Jak przewidzieć przyszłe zdarzenia na podstawie wcześniejszych doświadczeń?
 • Kiedy ponownie pojawią się wyzwania (trudne sytuacje)?
 • Na jakim “temacie – zadaniu” skupić się teraz?

Czakry w Wikipedii

Ćakra, czakra, czakram (skr. ćakra „koło”, „okrąg”) – według wierzeń religii dharmicznych oraz ezoteryków, ośrodek energetyczny w ciele, czyli miejsce, gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych (nadi) i gromadzi się energia prana. Ośrodek ten odbiera, magazynuje i promieniuje energię o wibracji właściwej dla swojej funkcji (zob. czakry główne), która konieczna jest do życia istot (w szczególności ludzi). Rozwijanie czakr prowadzi do rozwoju wewnętrznego i duchowego wyzwolenia.

W tej definicji ważne jest, że czakra to ośrodek energetyczny w ciele człowieka.
Nie jest to napisane wprost, ale nie chodzi tutaj o ciało fizyczne. “Ośrodek energetyczny” oznacza, że czakry znajdują się w “ciele energetycznym” człowieka… a że człowiek ma więcej niż jedno ciało energetyczne, to czakry są swoistymi pomostami między tymi ciałami.

Ciało fizyczne oczywiście jest powiązane z “ciałami energetycznymi”, a w ciele fizycznym znajdują się również fizyczne odpowiedniki czakr.

Najczęściej wyróżnia się 7 głównych czakr

 1. czakra podstawy, korzenia – fizyczny odpowiednik czakry, gruczoły: nadnercza
 2. czakra krzyżowa, seksualna – fizyczny odpowiednik czakry, gruczoły: gruczoły płciowe, jajniki, prostata, jądra
 3. czakra splotu słonecznego – fizyczny odpowiednik, gruczoły: trzustka, wątroba
 4. czakra serca – fizyczny odpowiednik, gruczoły: grasica
 5. czakra gardła – fizyczny odpowiednik, gruczoły: tarczyca, gruczoły przytaczycowe
 6. czakra 3 oka – fizyczny odpowiednik, gruczoły: przysadka mózgowa (hypophyse)
 7. czakra korony – fizyczny odpowiednik, gruczoły: szyszynka (epiphyse)

Źródło: Księga czakr

Czakry rozwijają się w czasie życia i każdy kolejny rok poświęcony jest tematowi danej czakry. (A może to człowiek rozwija się, albo rozwija się świadomość człowieka i wraz z nimi rozwijają się czakry?)
Kiedy człowiek rodzi się, pierwszy rok jego życia związany jest z tematem 1 czakry, drugi rok z tematem 2 czakry, trzeci – trzeciej, itd.

Czakry 1-7Tematycznie wygląda to tak:

1 CZAKRA – Narodziny – rok 0-1

Czas od urodzenia do 1 urodzin (pierwsze urodziny rozpoczynają temat drugiej czakry) poświęcony jest związkowi z Ziemią i światem materialnym, poczuciu bezpieczeństwa, stabilności, zaufaniu do życia. To pierwotna energia życia, pierwotna ufność.

2 CZAKRA – rok 1-2

Po pierwszych urodzinach zaczynają się zadania związane z drugą czakrą. Pierwotne uczucia, zmysłowość, erotyka, twórczość, ciekawość, zachwyt, płynięcie wraz z życiem.

3 CZAKRA – rok 2-3

Po drugich urodzinach następuje rozwój osobowości, przepracowanie uczuć i przeżyć, kształtowanie własnego bytu, odkrywanie Ja i wpływu Ja na świat, władza, siła, mądrość wywodząca się z doświadczenia.

4 CZAKRA – rok 3-4

Po trzecich urodzinach tematem przewodnim jest rozwój cech serca, miłość, współ-czucie, dzielenie się z innymi, bezinteresowność, oddanie, uzdrawianie, zaangażowanie w coś całym sercem.

5 CZAKRA – rok 4-5

Po czwartych urodzinach tematem przewodnim jest komunikacja, twórcze wyrażanie siebie, otwartość, niezależność, inspiracja, dostęp do subtelnych poziomów bytu.

6 CZAKRA – rok 5-6

Po piątych urodzinach tematem przewodnim jest intuicja i rozwój wewnętrznych zmysłów. Dominuje tutaj siła duchowa, wola, funkcje poznawcze.

7 CZAKRA – rok 6-7

Po szóstych urodzinach tematem przewodnim jest wyższe poznanie przez bezpośredni wgląd, spełnienie, zjednoczenie z Wszechobecną Uniwersalną Świadomością.

Kolejne lata

Po siódmych urodzinach tematem przewodnim ponownie jest temat 1 czakry. Różnica polega na tym, że właśnie zaczął się kolejny 7-letni cykl.

7-letnie cykle rozwoju

Cykle siedmioletnie również powiązane są z czakrami. I tak przez pierwsze 7 lat głównym tematem rozwoju jest temat pierwszej czakry. W pierwszym roku życia człowiek doświadcza więc najmocniej wpływu czakry podstawy (temat roku i temat cyklu siedmioletniego). W drugim roku życia temat 2 czakry jest w kontekście czakry podstawy, w trzecim roku trzecia czakra w kontekście czakry podstawy, czwarta czakra itd.

Czakry Cykl 7-letnie7-letnie cykle rozwoju w praktyce

Zobacz jak to wygląda w życiu.

Kiedy człowiek kończy 2 lata (3 rok życia, 3 czakra) najczęściej zaczyna się u niego “bunt trzylatka”. Dziecko zaczyna wyrażać swoje Ja, zaczyna “tupać nogą”, sprawdzać swoje granice. Z kolei 7-letni cykl trzeciej czakry zaczyna się po 14 urodzinach (do 21 urodzin). Co się wtedy dzieje? Pojawia się bunt nastolatka. Apogeum (7-letni cykl i temat roku dla 3 czakry) jest po 16 urodzinach.
Prawidłowo rozwijający się człowiek po 17 urodzinach rozwija swoje Serce (4 czakra). Wtedy zauważa i czuje, że oprócz “Ja” są jeszcze inni ludzie.

Czakry Cykl 7-letnie po 49 latach


*PDF do pobrania dla subskrybentów Biuletynu Prekognicja.pl.


Jak w praktyce możesz wykorzystać wiedzę o 7-letnim cyklu rozwoju?

Przypomnij sobie ważne zdarzenia w Twoim życiu, zwłaszcza te trudne.

W którym roku to było licząc początek roku w dniu Twoich urodzin?

Sprawdź, kiedy to się działo?

Z jakim tematem siedmioletnim i rocznym było to związane?

Jeśli temat nie był jeszcze przepracowany, to prawdopodobnie ponownie wróci.

Przykład

W wieku 21 lat (skończone 21) Tomasza spotkało coś dramatycznego, krzywda, porzucenie, rozstanie, śmierć bliskiej osoby. To zdarzenie tematycznie związane jest ze zdarzeniami w latach, gdy kończy-ł 0, 7, 14, 28, 35, 42… – 1 czakra podstawy. Ale i to zdarzenie rozpoczyna cały 7-letni cykl czakry serca i w tym kontekście należy to również rozpatrzeć. Warto przyjrzeć się temu, co działo się w latach związanych z czakrą serca. Apogeum tematu przewodniego czakry serca będzie po 24 urodzinach.

Po co to wiedzieć?
Bo dzięki temu możesz spodziewać się konkretnej jakości życia i świadomie pracować nad konkretnymi zadaniami w życiu.
Możesz świadomie przepracowywać to, co wcześniej nie zostało rozwiązane i uważnie patrzeć na to, co dzieje się teraz.
Możesz świadomie rozwijać konkretne aspekty siebie, bo wiesz, czemu sprzyja ten czas teraz.

Jak pracować z czakrami

Energia podąża za uwagą – możesz m.in.:

 • koncentrować się na danej czakrze
 • oddychać czakrą
 • słuchać muzyki stymulującej czakrę
 • medytować z czakrą
 • używać kamertonów, których częstotliwości stymulują czakrę

Nagrania stymulujące czakry

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
Medytatcja z czakrami - komplet medytacji
Promocja

Medytacja z czakrą – komplet medytacji czakry 1-7

Original price was: 139.93zł.Current price is: 69.76zł. -50%
Medytacja z mantrą dla czakr. Komplet medytacji: czakra podstawy, czakra 3 oka, czakra korony, czakra serca. Szczegółowy opis medytacji dostępny jest na stronie tej medytacji. Format: Mp3 do pobrania Czas trwania: 209 minut (15 utworów) Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 337 MB (7 plików ZIP) Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
Oczyszczanie czakr w piramidzie - uzdrawianie stymulacja DNA
Deal
Wizualizacja, medytacja i ezoteryka: oczyszczanie czakr z blokad i pieczęci, które kiedykolwiek i ktokolwiek Tobie założył, również Ty. Stymulacja DNA. Format: Mp3 do Pobrania Czas trwania: 30 minut Jakość: Hi-Fi 320 kbps Rozmiar: 73 MB (1 plik ZIP) Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Czakry - Energetyzowanie. 7-minutowa medytacja
Deal
Czakry - Energetyzowanie, to 7-minutowa medytacja #12, w której koncentrujesz się na danej czakrze, poszerzasz jej zakres, a następnie wracasz do punktu wyjściowego. Dla każdej czakry masz jedno nagranie. Mp3 Download Czas trwania: 52:44 (7 nagrań) Jakość: Hi-Fi 320 kbps Rozmiar: 126 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: tak (dla wzmocnienia efektu)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
CZAKRY - UZIEMIENIE
Promocja

Czakry – UZIEMIENIE. 7-MINUTOWA MEDYTACJA #13

Original price was: 14.99zł.Current price is: 9.99zł. -33%
CZAKRY - UZIEMIENIE, to 7-minutowa medytacja, której celem jest rozbudzenie kontaktu z ziemią. Czakra podstawy w sferze psychicznej odpowiada za pewność siebie, za „twarde stąpanie po ziemi”, poczucie bezpieczeństwa. To ta czakra odpowiada za zaufanie do świata, świadomość obfitości, pieniądze i dostatek... Mp3 Download Czas trwania: 14:56 minuty (2 nagrania, wersja dla kobiet i mężczyzn) Jakość: Hi-Fi 320 kbps Rozmiar: 36 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: tak (dla wzmocnienia efektu)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
Afirmacje 7 czakr (komplet afirmacji mp3)
Promocja

Afirmacje 7 Czakr (komplet afirmacji do pracy z czakrami)

Original price was: 139.93zł.Current price is: 69.76zł. -50%
Afirmacje mp3 dla 7 czakr. Komplet afirmacji - szczegółowe opisy na stronach z nagraniami. Format: Mp3 do pobraniaCzas trwania: 244 minuty Jakość: Hi-Fi 320 kbps Rozmiar: 543 MB (15 plików ZIP) Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: zalecane
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 16
Otwarcie 8 czakry
Deal
Otwarcie 8 czakry, to medytacja otwarcia się na Boskie Ja, otwarcia się na Intuicję, wyjście poza energie ego i zaproszenie "boskości" do codzienności. Mp3 DownloadCzas trwania: 93 minuty (4 nagrania) Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 151 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 8
3 oko stymulacja
Deal
3 Oko często jest przedstawiane jako oko w trójkącie równoramiennym, od którego wychodzą promienie światła. Mp3 DownloadCzas trwania: 29 minut Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 47 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
Czakry - Przepływ Energii
Deal
Jak odnaleźć harmonię w sobie? Co to w ogóle znaczy? Czy można odnaleźć harmonię w świecie, w którym jedyną pewną jest to, że ciągle się zmienia? Mp3 DownloadCzas trwania: 27 minuty (dwie wersje) Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 40 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak Instrukcja Pdf: Tak
 
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Równowaga - Przepływ Energii
Deal
To medytacja, która powstała z inspiracji Bruce'a Moen'a i jego ćwiczenia "gromadzenie energii z dołu i z góry". Medytacja przywracająca harmonię w organizmie.Format: Mp3 do pobraniaCzas trwania: 20 minut Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 33 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
Medytacja o 2 Sercach - medytacja prowadzona mp3

Medytacja o 2 Sercach

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
DUSZA - w poszukiwaniu zaginionej duszy

DUSZA – W poszukiwaniu zaginionej Duszy… cz.1

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
Dostrojenie - Powrót do Harmonii (medytacja)

DOSTROJENIE – Powrót do Harmonii (medytacja)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
- 25%
Miejsce Mocy - Uzdrowienie
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0

Miejsce Mocy – Uzdrowienie – medytacja

Original price was: 39.97zł.Current price is: 29.99zł.

Prekognicja.pl
Shopping cart