PSYCHOSOMATYKA – jak rozumieć objawy? CIEŃ w PsychosomatycePSYCHOSOMATYKA, symptom i cień – w tym wpisie pokażę Ci, jak rozumieć symptomy z punktu widzenia psychosomatyki, jak odnieść fizyczne objawy do poziomu Psyche.

Objawy w Psychosomatyce

Psychosomatyka widzi symptom (objaw) jako fizyczną manifestację problemu występującego w Świadomości. Objawy w psychosomatyce rozumiane są zatem jako informacje wskazujące na odejście od harmonii. Kiedy rozumiesz to, co pojawia się w ciele – rozumiesz: co Twoje ciało mówi o Twojej Świadomości.

Każdy objaw wprowadza mniejszą lub większą ilość uciążliwości fizycznych lub psychicznych. W psychosomatyce nie chodzi jednak o skupianie się na uciążliwościach i robieniu wszystkiego, aby uniknąć uciążliwości niwelując somatyczne objawy. Psychosomatyczne spojrzenie na somatyczne objawy wskazuje na konkretne sfery w Psyche, w których dochodzi do dysharmonii. Ciało kompensuje te deficyty i wszystko pozostaje w równowadze.

Symptom w psychosomatyce pozwala Ci lepiej poznać siebie.

Kiedy lepiej poznajesz siebie – rozwijasz się wewnętrznie, a Twój rozwój manifestuje się poprzez Twoje ciało i to, co Cię spotyka.

Biegunowy Świat

Żyjesz w biegunowym Świecie. Twoje życie to ciągłe podejmowanie mniej lub bardziej istotnych decyzji. Na ogół identyfikujesz się z tą częścią siebie, którą określasz jako „JA”. Wszystko, co „NIE-JA” jest Twoim drugim biegunem – odrzucasz to, nie chcesz tego robić świadomie, wypierasz, ale to nie znika. W taki sposób powstaje jungowski cień.

CIEŃ w PSYCHOSOMATYCE

CIEŃ jest wszystkim, co odrzucasz, jest wszystkimi obszarami świadomości, których nie chcesz u siebie dostrzegać. Z czasem tak mocno wypierasz pewne aspekty siebie, że nie masz świadomości istnienia swojego Cienia. Cień, to wyparta, odrzucona część siebie, z którą boimy się zmierzyć.

Wszystkie niespodziewane zdarzenia (częściej negatywne, ale nie tylko), które pojawiają się w świecie zewnętrznym, choroby, sytuacje, relacje – przychodzą ze sfery cienia. To te obszary Świadomości, które odrzucamy, przed którymi wzbraniamy się, a które dążą do integracji.

Cień zawsze przeżywasz jako coś zewnętrznego. Gdy dostrzegasz Cień w sobie – Cień przestaje być Cieniem. Możesz ślepo zwalczać i unikać jak możesz swojego Cienia. Ale możesz też podjąć wyzwanie, podnieść rzuconą rękawicę i sprawdzić „jak głęboka jest królicza nora”.


Symptom (stgr. σύμπτωμα – symptoma) – zaobserwowana właściwość stanu pacjenta poddająca się ocenie lekarskiej stanowiąc podstawę do wnioskowania o czynnościach ustroju, jego narządów i tkanek zarówno w stanie zdrowia, jak i choroby (zob. też zespół chorobowy).Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
- 38%
Zaczynaj od Siebie - Afirmacje mp3 tylko dla mężczyzn

Zaczynaj od Siebie – Afirmacje. Program Odchudzania dla Mężczyzn cz.1

Original price was: 39.99zł.Current price is: 24.99zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
- 25%
Trening Autogenny Schultza 4 - Kontrola Oddechu - medytacja prowadzona mp3

Trening Autogenny 4 – Kontrola Oddechu

Original price was: 19.99zł.Current price is: 14.99zł.

Prekognicja.pl
Shopping cart