Badanie czakry – jak diagnozować stan czakr?Jak zbadać czakry? Jak dokonać diagnozy stanu czakr? W tym wpisie opowiem Ci, jak ja to robię i jak Ty możesz się tego nauczyć. Zanim jednak przeczytasz całość zastanów się: do czego jest Ci to potrzebne? Po co to robić? Twoje odpowiedzi być może zaoszczędzą Ci trochę czasu…

Jeśli pierwszy raz słyszysz o czymś takim, jak czakry, to potrzebujesz kilku podstawowych informacji.

Czym są czakry

Wytłumaczę Ci czym są czakry w trochę szerszym kontekście.

Po pierwsze: masz ciało fizyczne – to widzisz od razu, po nim rozpoznajesz innych ludzi.
To, czego nie widzisz, to otaczająca Twoje ciało fizyczne i związana z Tobą, energia – rodzaj pola elektromagnetycznego, biopola, aury.

Są aparaty, które robią zdjęcia biopola. Poczytaj o fotografii Kirlianowskiej.
We własnym zakresie możesz zrobić doświadczenie, w którym najpierw uświadamiasz sobie, jak odczuwasz swoje otwarte dłonie, a potem powoli zbliżasz otwarte dłonie do siebie.

Ćwiczenie na zwiększenie wrażliwości „pozazmysłowej” (z opisu „Widzenia Mózgiem„):

 1. Zwiększ swoją świadomość odczuwania dłońmi energii (np. poprzez zbliżanie i oddalania od siebie dłoni, pobudzanie środka dłoni – np. przez uciśnięcie kciuka, niektórzy mówią na to „pobudzanie czakr dłoniowych”). Kiedy poczujesz się swobodnie w odczuwaniu dłońmi
 2. Weź z talii kart 2 karty, (np. 10 pik i kier) i sprawdź, jak odczuwasz kolor czerwony, a jak kolor czarny. Jaka jest różnica w odczuwaniu koloru czerwonego i czarnego. Odczuwaj(!). Zapamiętaj te odczucia. Używaj Intuicji. Jeśli jest Ci wygodniej zamieniać bodźce z dłoni na „obrazy w głowie”, to tak rób; jeśli wygodniej Ci usłyszeć kolor, to go usłysz; jeśli wystarczy poczuć, to wystarczy poczuć.
 3. Odwróć kartę koszulką do góry i potwierdź, że tak samo odczuwasz jej kolor jak wcześniej (wiesz, jaką kartę odczuwasz, więc ważne, żeby CZUĆ, a nie wyobrażać sobie, że czujesz).
 4. Dodaj drugą kartę koszulką do góry, pomieszaj karty i sprawdź, która jest w jakim kolorze.
 5. Dodawaj kolejne karty (w moim treningu wybierałem 1 czerwoną kartę z pozostałych 9 czarnych).

Tak, jak w ciele fizycznym masz różne narządy, tak w swoim biopolu masz drogi, którymi przemieszcza się energia: kanały energetyczne i czakry.

Co to są czakry?

Czakry, to centra energetyczne w Twoim ciele energetycznym. Czakry odbierają energię, przetwarzają energię, wysyłają energię, są kanałami komunikacji na poziomie energetycznym. Czakry mają swoje odpowiedniki w ciele fizycznym, np. czakra serca – grasica, czakra gardła – tarczyca.

Po co badać czakry?

Z energetycznego punktu widzenia wszystko jest energią.
Na jednym końcu tej energetycznej wizji człowieka jest więc energetyczne ciało bardzo subtelne, duchowe, które stopniowo obniża swoje wibracje, aż do „gęstej” energii ciała fizycznego. Ciało fizyczne ma swój energetyczny odpowiednik w postaci ciała eterycznego, a wszystko, co dzieje się w ciele fizycznym, wcześniej „widać” w ciele energetycznym.

Oprócz ciała fizycznego i eterycznego, masz też ciało związane z Twoimi uczuciami (ciało astralne) i myślami (ciało mentalne) i duchem (ciało przyczynowe). Czakry są również pomostami między tymi ciałami.

Wnioski:

Badając swoje czakry możesz m.in. przewidywać tendencje w stanie zdrowia.

Kiedy wiesz z czym związana jest dana czakra, wtedy możesz rozwijać właściwości tej czakry. Np. dla czakry podstawy (korzenia, root, muladhara) rozwijasz właściwości związane z ziemią, ugruntowaniem, stabilnością w życiu. Na płaszczyźnie psychicznej będzie to poczucie pewności siebie i zaufanie do świata, poczucie bezpieczeństwa, odwaga i witalność.
Na płaszczyźnie fizycznej, czakra podstawy w ciele reguluje ogólną żywotność, wzmacnia układ odpornościowy, jelita i układ kostny.
Na płaszczyźnie społecznej wpływa na karierę, przyciąga okoliczności do zarobienia pieniędzy – realizujesz się w Świecie materialnym.

Jak badam czakry

Najczęściej używam wahadełka. Mam swoje stare Izis od Baja, ale możesz użyć dowolnego wahadła, również zrobionego przez siebie (zobacz wpis).

Podstawowa umiejętność w badaniu, to określanie polaryzacji. Jeśli znasz już podstawy pracy z wahadełkiem, to aby się tego nauczyć:

 1. Połóż przed sobą baterię AA (typu paluszek).
 2. Umieść nad „plusem” + baterii wahadełko i pozwól, aby obracało się zgodnie z tą polaryzacją. Dla plusa będzie to ruch w prawą stronę.
 3. Sprawdź, jak wahadło obraca się nad minusem (obroty w lewą stronę).
 4. Gdy nauczysz podświadomość powyższych reakcji – przykryj baterię chusteczką i obróć ją kilka razy (aby nie wiedzieć, gdzie jest plus, a gdzie minus) i teraz zbadaj polaryzację.
 5. Nie chodzi o obracanie wahadłem „siłą woli”, ale o pozwolenie na pojawiający się ruch. Jeśli otrzymujesz błędne wyniki nad zakrytą baterią – wytłumacz sobie, swojej podświadomości, że wyniki mają być takie, jak jest w rzeczywistości i powtórz ćwiczenie do zadowalających efektów.

Gdy już umiesz rozpoznawać polaryzację – możesz sprawdzić jak jest spolaryzowana Twoja dłoń. Umieszczasz wahadełko nad otwartą dłonią i pozwalasz, aby się kręciło. W normalnych warunkach nad otwartą lewą dłonią kobiety wahadło powinno kręcić się w prawo, a nad prawą dłonią – w lewo. U mężczyzny odwrotnie.

Krążenie energii w czakrach

W ciele człowieka jest 7 głównych czakr, które u kobiety i mężczyzny są odmiennie spolaryzowane. Ruchy wahadełka wyglądają tak:

 1. Czakra podstawy: u mężczyzny – w prawo, u kobiety – w lewo.
 2. Czakra krzyżowa: u mężczyzny – w lewo, u kobiety – w prawo.
 3. Czakra splotu słonecznego: u mężczyzny – w prawo, u kobiety – w lewo.
 4. Czakra serca: u mężczyzny – w lewo, u kobiety – w prawo.
 5. Czakra gardła: u mężczyzny – w prawo, u kobiety – w lewo.
 6. Czakra 3 oka: u mężczyzny – w lewo, u kobiety – w prawo.
 7. Czakra korony: u mężczyzny – w prawo, u kobiety – w lewo.

Mój kod podstawowy przy badaniu czakr:

 • Ruch wahadła po okręgu – czakra pracuje harmonijnie; im większe koło lub im szybszy ruch tym większy poziom energii
 • Ruch wahadła po elipsie – czakra pracuje nieharmonijnie
 • Ruch wahadła po prostej – czakra zablokowana

Kroki do badania czakr

 1. Pozycja siedząca z prostym kręgosłupem.
 2. Oczyszczenie myśli; oczyszczenie wahadła (np. przez trzykrotne lekkie stuknięcie)
 3. Wyobraź sobie przed sobą swoje leżące ciało, swojego sobowtóra energetycznego. Możesz lekko przymknąć oczy. Swoje ciało widzisz w umyśle.
 4. Umieszczasz wahadło nad czakrą, którą chcesz zbadać (oczywiście nad swoim sobowtórem).
 5. Pozwalasz na ruch wahadła zgodny z energetyką tej czakry.
 6. Przechodzisz do kolejnej czakry i robisz pkt. 4
 7. Po zakończeniu badania oczyszczasz wahadełko.

Stymulacja czakr

Badając czakrę wahadełkiem możesz ją przy okazji doenergetyzować i „rozkręcić” ruchem wahadełka. Jeśli czakra pracuje nieharmonijnie, możesz dłużej przy niej pobyć do momentu, gdy elipsa przejdzie w krąg.

„Ostrożnie z tym otwieraniem czakr…”

Czy badanie czakr jest bezpieczne? Jakie są niebezpieczeństwa?

Czakry są czymś naturalnym w naszym ciele, pełnią konkretne funkcje i są stworzone do tego, by prawidłowo funkcjonować. Pojęcie „otwieranie czakry” sugeruje, że czakra jest zamknięta, a „ostrożność”, że jest w tym coś niebezpiecznego.

Co może być niebezpiecznego w powrocie do naturalnego stanu i dla kogo?

Moim zdaniem stymulacja czakr (jak wyżej oraz innymi sposobami, np. dźwiękiem, kolorem, oddechem, pozycjami ciała, afirmacjami, itp.) jest bardziej jak ćwiczenie mięśni. Otwarcie czakry, to coś innego, co nie będzie miało miejsca, gdy „mięśnie” będą słabe. I tak jak po nagłym wysiłku można dostać zakwasów, tak samo przeenergetyzowanie czakry może negatywnie odbić się na zdrowiu. W końcu jednak i tak wszystko dąży do równowagi, więc pamiętaj, aby dostosować ćwiczenia do siebie.

Dla zwiększenia swojego poczucia bezpieczeństwa możesz wyobrażać sobie czakry jak pąki kwiatów. Możesz zdecydować, kiedy chcesz, aby kwiat rozkwitał, a kiedy zamykał swoje płatki.

Podsumowanie badania czakr

Nie musisz znać budowy silnika, aby jechać samochodem.
Co jakiś czas robi się jednak przegląd i na ogół zwraca uwagę na kontrolki w samochodzie. Możesz je oczywiście zignorować i reagować, gdy auto przestaje jechać.

Podobnie jest z badaniem czakr – nie musisz tego robić, ale badanie czakry może pokazać Ci, co dzieje się na danej płaszczyźnie jeszcze zanim pojawi się w świecie fizycznym. Tak, czy inaczej, sygnały pojawiają się najpierw w ciele energetycznym.


A jakie są Twoje doświadczenia w tym temacie? Podziel się w komentarzu poniżej.


Literatura

Shalila Sharamon, Bodo Baginski „Księga czakr”
Arthur E. Powell „Ciało eteryczne”, „Ciało astralne”, „Ciało mentalne”, „Ciało przyczynowe”
Leszek Matela, „ABC wahadła. Radiestezja w praktyce”


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
- 50%
Medytatcja z czakrami - komplet medytacji

Medytacja z czakrą – komplet medytacji czakry 1-7

Original price was: 139.93zł.Current price is: 69.76zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 16
Otwarcie 8 czakry

Otwarcie 8 Pieczęci (medytacja + afirmacja mantry)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Czakry - Energetyzowanie. 7-minutowa medytacja

Czakry – ENERGETYZOWANIE. 7-MINUTOWA MEDYTACJA #12


Prekognicja.pl
Shopping cart