Czym jest i na czym polega Zasada LustraZasada lustra, to podstawa wielu systemów kreowania rzeczywistości. Przypominam Ci na czym polega lustrzana pułapka – Ty decydujesz, co z tym robisz…

Zasada lustra

ZASADA LUSTRA polega na tym, że lustro odbija to, co ma przed sobą. To, co jest przed lustrem – odbija się w lustrze. Kiedy stoję przed lustrem, to z łatwością odróżniam Siebie od swojego Odbicia. To ja jestem Obrazem, który odbija się w lustrze.

Ale czy na pewno odróżniasz siebie od swojego odbicia?

Często mówi się, że „Świat jest Twoim odbiciem”, ale czy rozumiesz, co to oznacza?

Podobnie do zasady lustra mówił Platon, gdy opisywał w „Państwie” jaskinię ze zniewolonymi ludźmi patrzącymi na cienie na ścianach. Podobnie było u Hermesa Trismegistosa, któremu przypisuje się słowa „jak na górze, tak na dole” („To co jest na dole jest takie jak to co jest na górze; a to co jest na górze jest takie jak to co jest na dole. Poprzez to dokonują się wszelkie cuda”).

Podobnie mówi Prawo Przyciągania, gdy stwierdza, że przyciągasz rzeczywistość swoimi myślami i uczuciami. Podobnie Vadim Zeland i Transerfing Rzeczywistości, gdzie wprost używa pojęcia „zasada lustra”. Podobnie Jezus, gdy nauczał „Bądźcie więc i wy doskonali, jak doskonały jest ojciec wasz niebieski”.

Świat jest Twoim odbiciem

Najczęściej przygoda z tym kreowaniem rzeczywistości zaczyna się od założenia, że nasze myśli i uczucia mają siłę sprawczą i dzięki nim manifestuje się w świecie to, co sobie myślimy i czujemy. Czyli masz myśli i uczucia, a to, co dzieje się w Świecie fizycznym jest tego odbiciem. Ludzie zaczynają więc powtarzać afirmacje, wizualizować, medytować, pozytywnie myśleć… i to jest dobre, choć nie zawsze działa.

Pytanie: czy na pewno odróżniasz siebie od swojego odbicia w lustrze?

Pamiętasz? Świat fizyczny jest Twoim odbiciem.

Aby odróżnić siebie od swojego odbicia, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie:

kim jesteś? Albo: kim NIE jesteś?

Kim jesteś?

Prawdopodobnie pierwsze, z czym się utożsamiasz, to Twoja twarz, Twoje ciało, Twoje imię, nazwisko, zawód, różne inne cechy, którymi się charakteryzujesz… Kłopot w tym, że to wszystko fizyczne cechy. Jeśli przyjmujemy, że Świat jest Twoim odbiciem, to ciało i wszystkie powyższe cechy są częścią Świata. Więc jeśli przyjmujesz, że Świat jest Twoim odbiciem, to Twoje ciało również jest Twoim odbiciem. To oznacza, że NIE JESTEŚ tym, co wyżej.

Kim jesteś?

Może myślisz, że Ty, to jest to, co przeżywasz, co czujesz, czego doświadczasz „wewnętrznie”?…

Nie. To też nie jesteś Ty. Nie ma znaczenia, czy Twoja uwaga skoncentrowana jest na wewnętrznym, czy zewnętrznym ekranie – oba są Twoim odbiciem.

Gdzie jest zatem obraz, który tak pięknie odbija się w Świecie?

Jak  to jest, że mam myśli i uczucia, które tworzą tą moją rzeczywistość – a jednocześnie okazuje się, że myśli i uczucia również są moim odbiciem?

Kto się odbija w lustrze? Co się odbija w lustrze?

Praktyczne konsekwencje

Szukanie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”, takiej „twojej” odpowiedzi, a nie czyjegoś intelektualnego przesłania, może zająć dużo czasu. Wróćmy lepiej do wcześniejszego,  ważnego pytania: czy odróżniasz siebie od swojego odbicia w lustrze?

Jeżeli utożsamiasz się ze swoim ciałem, myślami, uczuciami, to raczej identyfikujesz się ze swoim lustrzanym odbiciem. Wiesz to: Masz ciało, ale nie jesteś swoim ciałem. Masz myśli, ale nie jesteś swoimi myślami. Masz uczucia, ale nie jesteś swoimi uczuciami…

Wszystko, na co możesz spojrzeć „z zewnątrz”, to nie jesteś Ty.

Pomyśl, jak się czujesz przeżywając trudne chwile? Jak się czujesz nie mając spełnienia w miłości, albo doświadczając biedy, cierpienia, nieszczęścia… Co by to nie było, to nie jesteś Ty – to Twoje Odbicie, bo Świat jest Twoim Odbiciem.

Tak samo jest kiedy doświadczasz szczęścia, bogactwa i innych pozytywów – to również nie jesteś Ty.

„No ale jednak mam to ciało, te uczucia, te myśli… to naprawdę, nie jestem ja?”

Myśli i uczucia są tym medium, które wywiera wpływ na Świat, ale i Świat wpływa na myśli i uczucia dopóty, dopóki utożsamiasz się ze swoim odbiciem. Kiedy zauważasz, że nie jesteś swoim odbiciem, wtedy myśli i uczucia stają się narzędziami Twojego świadomego wpływu na Świat.

Pytanie: czy Ty kierujesz swoimi myślami, czy Świat kieruje Twoimi myślami?

Kiedy dajesz się złapać w pułapkę lustrzanej iluzji, wtedy Świat Tobą rządzi. Kiedy masz świadomość, że jesteś czymś więcej niż to, co manifestuje się w Świecie – wtedy możesz kierować swoim Światem.

O co chodzi w lustrzanej zasadzie

Chodzi o to, aby nauczyć się odróżniać Obraz Siebie od swojego Odbicia.

To Ty tworzysz swoją rzeczywistość, a swoją twórczość możesz obserwować w swoim świecie.

Źle się dzieje w Twoim Świecie? Odróżnij Obraz od Odbicia i skup się na Obrazie.

To Ty kreujesz swój Świat.

Kiedy źle się dzieje i skupiasz się na tym, że źle się dzieje (Odbicie), to wzmacniasz to, że źle się dzieje. Kiedy źle się dzieje i skupiasz się na tym, jak ma się dziać (Obraz), to chwilowe potknięcie jest tylko jednym z kroków do celu.

Największym problemem, a może szczęściem w lustrze jest to, że lustro działa z opóźnieniem. Oznacza to, że musi minąć trochę czasu zanim lustro odbije obraz. Oznacza to również, że potrzebujesz więcej cierpliwości i systematyczności w utrwalaniu swojego obrazu.

Obraz, którego Odbicie chcesz zobaczyć

Czego potrzebujesz, aby zobaczyć swój Świat takim, jakim chcesz go zobaczyć?

Po pierwsze musisz mieć Obraz – konkretny wzór, który chcesz, żeby pojawił się w Świecie.

Po drugie musisz mieć „połączenie ze Światem”.

Czym jest „połączenie ze Światem”? To ten rodzaj relacji, dzięki któremu  Świat reaguje na Twój Obraz, a objawia się między innymi przez energetykę i przekonania dotyczące swojego miejsca w Świecie. Im wyższa energetyka, tym lepsza intuicja, wyczulenie na sygnały Świata, zaufanie i odwaga do wchodzenia w podpowiedzi intuicji, łatwość w przekazywaniu informacji Światu.

Czym jest Obraz – konkretny wzór?

Skuteczny Obraz składa się z trzech elementów:

CEL – to, do czego zmierzasz

MISJI – to, co dajesz od siebie, aby dotrzeć do Celu

DZIAŁANIA – gotowości do podjęcia działania, gdy Świat odpowiada.

A wszystkie elementy powinny płynąć z Serca.

Podsumowanie zasady lustra

W życiu jest, jak jest, raz lepiej, raz gorzej…

Kiedy nie masz czasu dla siebie, to znaczy, że prawdopodobnie pochłonęła Cię lustrzana pułapka i żyjesz swoim odbiciem.

Kiedy znasz zasadę lustra, to pamiętasz, że Świat jest Twoim odbiciem i w trudnych chwilach robisz to, co musisz. Jeśli chcesz czegoś innego, to jednocześnie utrzymujesz w Świadomości Obraz tego „czegoś innego”. Jednocześnie dbasz o siebie, o swoją energetykę.

Ty decydujesz na co poświęcasz swój czas.


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 13
Złote Światło - Uzdrawianie Siebie | medytacja

Złote Światło – Uzdrawianie Siebie (medytacja, twórcza wizualizacja)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Trening autogenny - Serce i regulacja ciśnienia

Trening autogenny – REGULACJA CIŚNIENIA


Prekognicja.pl
Shopping cart