ZARZĄDZANIE SWOJĄ UWAGĄ wg TAFTI – TECHNIKA DWÓCH EKRANÓW„Jeśli twoja uwaga nie należy do ciebie, to twoje życie nie należy do ciebie”. Oznacza to, że zasnąłeś we śnie, zapomniałeś o swoich celach i nie kontrolujesz swojej rzeczywistości.

Zanim zaczniesz tworzyć swoją nową, oszałamiającą rzeczywistość, musisz nauczyć się zarządzać uwagą. Niestety nie wszyscy praktykujący zdają sobie z tego sprawę. I jest to zrozumiałe: chcę jak najszybciej rozpocząć najciekawsze, wyrazić zamiar, wziąć pędzel do ręki i zacząć tworzyć swoje kolorowe życie!

Projektor Rzeczywistości: technika warkocza zamiaru (technika Tafti)Jednak dopóki nie nauczysz się kontrolować uwagi – techniki Transerfingu i Tafti nie będą dla ciebie w 100% skuteczne. To stąd biorą się pytania: „Dlaczego moja intencja jest realizowana tak długo? Kiedy już dostanę to, czego chcę?”. Na pewno dostaniesz. Ale tylko wtedy, gdy twoja uwaga przestanie pogrążać się w problemach i „zatrzymywać się w bieżącym kadrze”, jak mówi Tafti!

Gdy nauczysz się regularnie przenosić uwagę z codziennych problemów i zmartwień na swój prawdziwy cel, twoje życie całkowicie się zmieni! Tak, jak TY chcesz. Jeśli zarządzasz swoją uwagą – zarządzasz swoim życiem!

DLACZEGO MUSISZ NAUCZYĆ SIĘ ZARZĄDZAĆ UWAGĄ?

Umiejętność zarządzania uwagą jest podstawową umiejętnością w technikach Tafti (i chyba w każdym innym systemie kreacji rzeczywistości). Dlaczego potrzebujemy zarządzania uwagą i dlaczego jest to tak cenna umiejętność?

Transerfing rzeczywistości: Energia ZamiaruWyobraź sobie, że przyszedłeś wieczorem z pracy i usiadłeś dosłownie na 15 minut przed telewizorem lub komputerem – aby zobaczyć „wiadomości, fakty, czy wydarzenia”. No i wstajesz po 2 godzinach. Serial, ciekawy film, wiadomości od znajomych, zdjęcia ze ślubu znajomej, nowa aplikacja… No i system cię złapał, już cię nie ma. Twoja uwaga została całkowicie pochłonięta przez internet lub telewizję. To czas stracony. Chciałaś zrobić jeszcze tyle ważnych rzeczy, ale nie zdążyłaś. Dosłownie czujesz, jak energia się rozprasza i nie masz już sił na nic… i w ten sposób, godzina po godzinie, dzień po dniu, tracisz swoje życie.

Albo jeszcze bardziej wyraźny przykład. Wyobraź sobie, że masz inspirujący cel, do którego dążysz. Ale z dnia na dzień coś Cię rozprasza, przeszkadza. System odciąga cię od marzeń. Marnujesz energię na rozwiązywanie chwilowych problemów, a to, co naprawdę chcesz robić, na to po prostu nie ma siły! I w ten sposób, godzina po godzinie, dzień po dniu, tracisz swoje życie…

Jeśli nie zarządzasz swoją uwagą, nie będziesz w stanie iść dalej i nauczyć się, jak naprawdę zarządzać swoim życiem. Zawsze będziesz miał pytania o wahadła, ważność, włączenie nadzorcy… dlatego umiejętność zarządzania uwagą jest podstawą, fundamentem, na którym opierają się wszystkie techniki Transerfingu i Tafti. Tylko osoba „obudzona” może rządzić rzeczywistością.

Twoja uwaga jest podstawą podstaw. A jeśli twoja uwaga nie należy do ciebie, to twoje życie też nie należy do ciebie. System świadomie odciąga twoją uwagę od Ciebie, abyś nie mógł lub nie mogła żyć tak, jak naprawdę chcesz!

DWA EKRANY UWAGI: ZEWNĘTRZNY I WEWNĘTRZNY

Jak naprawdę żyć pełnią, zmierzać do swoich celów i tworzyć swoją rzeczywistość?

Przede wszystkim trenuj umiejętność zarządzania uwagą. Tafti w książce Vadima Zelanda „Kapłanka Tafti” szczegółowo opisuje, jak działa nasza uwaga i jak możemy nauczyć się ją odzyskiwać.

Każda osoba ma dwa ekrany uwagi: zewnętrzny i wewnętrzny.

Gimnastyka Energetyczna (Transerfing Rzeczywistości)Ekran Zewnętrzny to wydarzenia w twoim życiu, inni ludzie wokół ciebie, codzienne czynności, czyli wszystko, co dzieje się w Twojej rzeczywistości. Wewnętrzny ekran to twoje myśli, doświadczenia, pragnienia, pomysły, emocje. W ciągu dnia stale przenosisz swoją uwagę na ekran zewnętrzny lub wewnętrzny.

Głównym celem technik zarządzania uwagą Tafti jest nauczenie się, jak zwrócić uwagę na punkt między tymi dwoma ekranami, zwany centrum świadomości. Oznacza to, że jednocześnie widzisz zarówno to, co dzieje się na zewnątrz, jak i to, co czujesz w sobie.

Co jest złego w „utknięciu” na ekranie zewnętrznym lub wewnętrznym? Odpowiedź na to pytanie można zilustrować za pomocą dwóch przykładów.

Przykład 1. Uwaga na ekranie wewnętrznym. Idziesz ulicą i zastanawiasz się, jak pogodzić się z mężem (żoną). Przewijasz w głowie wczorajszą kłótnię i próbujesz zrozumieć, kto miał rację, kto jest winny. Jesteś całkowicie zanurzony w tych wspomnieniach i w ostatniej chwili odskakujesz od samochodu, który wyjeżdża zza zakrętu. Nie zauważasz, że światło zmieniło się już na „czerwone”…

Przykład 2. Uwaga na ekranie zewnętrznym. Siedzisz na spotkaniu w pracy. Koledzy zaczynają gwałtownie dyskutować o jakiejś problematycznej kwestii, przenosząc na siebie odpowiedzialność za niepowodzenia firmy. Angażujesz się w ten spór. Tymczasem coś w tobie cicho podpowiada Ci właściwe rozwiązanie omawianego problemu. Ale nie słyszysz tego wewnętrznego głosu, ponieważ jesteś całkowicie uwięziony przez kłótnię. Twoja uwaga utknęła w kłótni.

Centrum Świadomości

Centrum świadomości to twoja wyjątkowa zdolność do bycia jednocześnie „wewnątrz” i „na zewnątrz” każdej sytuacji. Możesz jednocześnie obserwować wydarzenia wokół siebie oraz własne myśli, uczucia, pomysły i odczucia.

Jest to punkt obserwacyjny, z którego widzisz, gdzie w tej chwili znajduje się twoja uwaga, co dzieje się wokół ciebie i czym jesteś zajęty wewnątrz.

Kiedy twoja uwaga jest w centrum świadomości – jesteś tak skupiony, jak to możliwe, jesteś całkowicie obecny w chwili „tu i teraz”, pamiętasz o swoich celach, pamiętasz dokąd zmierzasz.

JAK ZARZĄDZAĆ UWAGĄ?

Usuwanie starych programów pieniężnych | PROJEKTOR RZECZYWISTOŚCIJak nauczyć się zarządzać uwagą, czyli umieszczać ją w centrum świadomości? Ten algorytm, w połączeniu z regularną praktyką, pozwoli Ci zdobyć nową umiejętność i uczynić ją nawykiem. Wiesz, jak to zrobić. Wiesz, jak kontrolować uwagę, po prostu zapomniałaś lub zapomniałeś, jak to jest. Ale na pewno pamiętasz! Postępuj zgodnie z algorytmem.

ALGORYTM ZARZĄDZANIA UWAGĄ

  1. W tej chwili Obudź się i zadaj sobie pytanie: „Czym zajmuje się moja uwaga?”.
  2. Spójrz na siebie z boku. Co teraz robisz? Gdzie jesteście? Jak się czujesz?
  3. Spójrz na to, co cię otacza. Co się dzieje wokół ciebie?
  4. Powiedz sobie: „widzę siebie, widzę rzeczywistość”.
  5. Wprowadź w sobie ustawienie: „moja świadomość jest jasna, zdaję sobie sprawę z tego, co dzieje się we mnie i wokół mnie”.

Gotowe. Jesteś w punkcie centrum świadomości!

Powtórz ten algorytm kontroli uwagi co najmniej 4-5 razy dziennie, a stopniowo stanie się Twoim nawykiem. Monitoruj swoją uwagę tak często, jak to możliwe, wykonując pracę lub codzienne czynności, ucząc się obserwować zarówno swoje myśli, jak i to, co dzieje się wokół ciebie.

Zaplanuj także z wyprzedzeniem każdy dzień. Jakie rzeczy musisz dziś zrobić? I robiąc te rzeczy, zmierzając w kierunku swoich celów, zadawaj sobie pytanie: „gdzie w tej chwili jest moja uwaga?”. Czy naprawdę robisz to, czego potrzebujesz, co przybliża cię do realizacji twoich zamiarów? Czy może znów „zasnęłaś” w telefonie, w Internecie, w doświadczeniach, w niepotrzebnych rozmowach…?

Za każdym razem, gdy zauważysz, że twoja uwaga odsunęła się od twoich celów, że utknęła w czymś, co nie przynosi ci korzyści – oddaj ją sobie. Wejdź do centrum świadomości: „widzę siebie i widzę rzeczywistość”.

TECHNIKA „DWA EKRANY”, ZARZĄDZANIE UWAGĄ

Jeśli NIE zarządzasz swoją uwagą, nie będziesz w stanie iść dalej i nauczyć się, jak naprawdę zarządzać swoim życiem. Dlatego tak ważne jest aktywne trenowanie umiejętności zarządzania uwagą. Tak, ta praca nie jest łatwa, wymaga twojej siły woli i opanowania. Ale na pewno ci się uda!

Technika dwóch ekranów to podstawowe narzędzie, które pomoże Ci sprawić, że zarządzanie uwagą stanie się nawykiem. Jego istotą jest umieszczenie 4 lub 5 przypomnień na telefonie o różnych porach w ciągu dnia. Za każdym razem na sygnał telefonu musisz przenieść swoją uwagę na centrum świadomości, to znaczy umieścić ją w punkcie między ekranem zewnętrznym i wewnętrznym.

Ta praktyka nie zajmie ci dużo czasu. Możesz to zrobić bez rozpraszania uwagi. Być może zajmie ci to tylko 1 lub 2 minuty, aby zadać sobie pytanie: „Gdzie jest teraz moja uwaga?” i umieścić ją w centrum świadomości. „Obudź się”, postępuj zgodnie z algorytmem podanym powyżej i przyjmij postawę: „widzę siebie i widzę rzeczywistość”.

Możesz wykonać technikę „dwóch ekranów” w dowolnym miejscu i czasie, nawet jeśli wokół ciebie jest wiele osób. Nie musisz nic robić celowo: po prostu odsuń się i obserwuj, co dzieje się wokół ciebie. Śledź, gdzie obecnie znajduje się twoja uwaga. I umieść ją pośrodku między dwoma ekranami.

Zarządzanie uwagą to umiejętność, którą należy wyszkolić, aby nauczyć się naprawdę posiadać swoją uwagę, oddać ją sobie i zarządzać swoim życiem, osiągnąć swoje cele i realizować je z radością i z łatwością!


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 8
Transerfing Rzeczywistości, wizualizacja, medytacja, afirmacje mp3
Promocja
Wszystkie nagrania dla Transerfingu Rzeczywistości: 11 albumów, 6,5 godziny nagrań, + 26 Map Myśli dla Transerfingu (PDF) oraz 4 nowe nagrania z serii Projektor Rzeczywistości (techniki Tafti, warkocz zamiaru)

Źródło: tekst na podstawie artykułu z moskiewskiego Centrum Transerfingu – Как управлять своим вниманием? Техники Тафти.


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
- 20%
Kontrola Czasu (time distortion)
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0

Kontrola Czasu (time distortion)

Original price was: 24.99zł.Current price is: 19.99zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
- 33%
Wewnetrzna Gimnastyka Poranna - medytacja w ruchu
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0

Wewnętrzna Gimnastyka – Poranek (medytacja w ruchu)

Original price was: 29.97zł.Current price is: 19.99zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 6
- 33%
Techniki kapłanki Tafti: technika warkocza zamiaru

Techniki „Kapłanki Tafti” – Projektor Rzeczywistości CD

Original price was: 119.88zł.Current price is: 79.99zł.


Prekognicja.pl
Shopping cart