Transerfing Rzeczywistości, Psychosomatyka i Uzdrawianie – refleksje o zdrowiuTranserfing Rzeczywistości i jego podejście do zdrowia – refleksje na temat: czy ciało fizyczne, jako część świata fizycznego, jest naszym Lustrem, czy Obrazem?  Wpis zainspirowany pytaniem:

“Czy ktoś ma doświadczenie lub rozkminy nt. leczenie, redukcji trądziku za pomocą transerfingu?”

Lustro i Obraz w Transerfingu

Transerfing patrzy na otaczającą nas rzeczywistość jak na lustro i obraz. W świecie fizycznym, jak w lustrze, odbija się to, co duchowe. Stąd wniosek, że ciało fizyczne, jako część świata fizycznego, również jest odbiciem. I oczywiście możesz leczyć odbicie w ramach istniejących możliwości lustra. Jednak kiedy praktykujesz Transerfing, to rozumiesz, że zamiast skupiać się na lustrze, lepiej koncentrować się na obrazie. Co jest obrazem, skoro ciało fizyczne jest lustrem?

Patrzę na siebie i Ciebie bardziej jak na Świadomość, która ma ciało, niż jak na ciało, które ma Świadomość. I takie podejście niejako implikuje przekonanie, że Świadomość wyraża się przez ciało.

Mówiąc językiem Transerfingu powiedziałbym, że Ciało jest odbiciem Świadomości. Kiedy ciało choruje, to nie choruje dlatego, że są bakterie, wirusy, wypadki i inne takie, ale dlatego, że manifestuje się problem, który nie jest rozwiązany na poziomie Świadomości.  Takie podejście nie wyklucza bakterii i wirusów jako bezpośredniej przyczyny choroby… Ale jednocześnie powiem, że cały czas masz dostęp do wirusów i bakterii, a jednak nie zawsze chorujesz.

Takie spojrzenie na zdrowie i chorobę, to psychosomatyka.

Siły równoważne

Z punktu widzenia Transerfingu powiedziałbym, że w Świadomości powstał nadmierny potencjał, a na poziomie ciała działają siły równoważne.

Jak wyleczyć się z każdej choroby dzięki Transerfingowi?

Podstawowe podejście: odróżniaj obraz od odbicia w lustrze.

Od strony Transerfingu ciało jest odbiciem Świadomości, manifestacją Świadomości. Ciało choruje, ale problem jest na poziomie Świadomości – choroba jest informacją na poziomie fizycznym. Choroba jest skutkiem tego, co dzieje się w Świadomości. Dlatego nie ma sensu leczenie tylko choroby, bo to tak, jakby wycierać lustro zamiast zająć się obrazem, który lustro odbija. Rozumiesz? Nie chodzi o zajmowanie się trądzikiem, ale o zmianę w psychice, której trądzik jest odbiciem.

Trądzik

Transerfing Rzeczywistości

Jak uzdrowić się dzięki Transerfingowi?
Logiczne byłoby zrównoważyć nadmierny potencjał występujący w Świadomości, zmniejszyć ważność przyczyny, skupić się na slajdzie docelowym.

Psychosomatyka

Z punktu widzenia psychosomatyki powiedziałbym, że potrzeba zrozumieć informację, która kryje się za objawem.

Co oznacza trądzik? Jak rozumieć trądzik z psychosomatycznego punktu widzenia?

TWARZ jest naszą wizytówką, to nasze ja, to jest to, co pokazujemy światu, co nas wyróżnia spośród innych. Objawy w tej sferze oznaczają najczęściej zaniżoną akceptację siebie, nieakceptowanie siebie.

Trądzik najczęściej pojawia się w wieku dojrzewania. Wtedy człowiek dojrzewa, zmienia się jego ciało, seksualność, dojrzewa psychika. Przejście od dziecka przez wiek młodzieńczy do dorosłego człowieka oznacza nowe wartości, nowe spojrzenie na świat, nowe spojrzenie na siebie, swoje miejsce w świecie i relacje ze światem… a to oznacza często brak akceptacji dla siebie, nie lubienie siebie, nie lubienie swojej seksualności… często potęgowane przez reakcje otoczenia, albo własne nadinterpretacje reakcji otoczenia, a przez to jeszcze bardziej zaniżamy swoją samoocenę.

Rada dla Ciebie:

  • zostaw trądzik w spokoju i zajmij się sobą,
  • zaakceptuj siebie,
  • pokochaj siebie,
  • zajmij się tym, co chcesz, a nie tym, czego nie chcesz…
  • i oczywiście równocześnie rób to, co zalecają specjaliści.

Łatwo powiedzieć?

Nic nie zastąpi Twojej pracy nad sobą, ale są narzędzia, które mogą w tym pomóc.

Przeczytaj: Psychosomatyka i choroby skóry

Samoocena, akceptacja siebie, wysokie poczucie własnej wartości – nagrania wspierające

Pokochaj Siebie (tylko dla kobiet)Pokochaj Siebie THETA KAIZEN

Pokochaj Siebie – Theta Kaizen

Wysoka Samoocena i Akceptacja Siebie (afirmacje)

Pewność Siebie w życiu osobistym i zawodowymUzdrawianie w Piramidzie

Pewność Siebie w Życiu (programowanie)Prekognicja.pl
Shopping cart