Wiara czy technika? Jak osiągać cele i zmieniać życie.W kontekście różnych technik i podejścia do rzeczywistości…

Co sprawia, że ludzie się zmieniają?

Co sprawia, że ludzie zmieniają swoje życie?

Co sprawia, że ludzie osiągają swoje cele?

Inspiracją do tego wpisu był post na innej grupie, i fragment:

“Wiary nie trzeba się uczyć, trzeba ją wskrzesić. Nie technikami zwykle szczere chęci wystarczą.”

Stwarzanie Wiarą

Czy wystarczy powiedzieć ludziom, że wszystko, czego potrzebują, mają w sobie? Czy wystarczy im powiedzieć, że to wiara tak działa i najlepiej odwołać się do tej części siebie?

Dla jednej osoby to wystarczy, a druga zapyta: “ale jak to zrobić?”. No przecież gdyby wystarczyła taka prosta informacja, to wszyscy Chrześcijanie cuda by czynili, bo już Jezus powiedział: “Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.”
(Większość Chrześcijan słyszała o tym, jednak nie korzystają z tego. Dlaczego? Może dlatego, że ludzie nie wierzą w siebie? Może dlatego, że łatwiej im uwierzyć w Boga niż w siebie?)

Tygiel Przemiany Energii dla Związków i Relacji - medytacja prowadzonaCzy aby korzystać z wiary potrzeba jakichś specjalnych technik? Teoretycznie nie… o ile ma się dostęp do tej części siebie, z której bierze się Wiara. W praktyce, ten dostęp do stwórczej mocy Wiary, często jest szczątkowy, ograniczony przez różne wzorce i przekonania, albo nierozumiany (np. utożsamianie wiary z religią).

Różne techniki powstały, powstają po to, aby nauczyć się korzystać ze swojej Wiary… i to jest, IMHO, głęboki cel kreacji. Raczej trudno to osiągnąć inaczej niż powtarzając pewne procedury i obserwując wyniki.

Jak działa Wiara w połączeniu z techniką

Przykład z życia, cytat z Prekognicja.pl: “Daria napisała do mnie w połowie maja tego roku (2011). Znalazła moje nagrania antystresowe na prawo jazdy, a potem zapytała, czy robię również nagrania na indywidualne zamówienie, a interesuje ją wpływ Podświadomości na ciało fizyczne, a konkretnie na wzrost. WZROST.

To było kilka linijek, ale dla mnie konkret był mało konkretny, więc (krótko) w kolejnym mailu okazało się, że Daria studiuje, „jest dość niska” – ma 161cm, i chce jeszcze urosnąć, chce być wyższa… a przestała rosnąć raptem 8 lat wcześniej…

Co byś sobie pomyślała po takim mailu?
No właśnie. Większość ludzi nie rośnie po 20 roku życia (przynajmniej ja nikogo nie znam).

Na początku pomyślałem, że łatwiej jest zmienić swoje nastawienie i pokochać siebie niż urosnąć… ale skąd wiedziałem, że jedno jest łatwiejsze od drugiego? Czy sam nie uważam, że „jeśli czegoś chcesz, to możesz”? A Daria chciała być Wyższa. To było stałe pragnienie i wierzyła, że może to osiągnąć! Potrzebowała jedynie klucza, który otworzy te drzwi Podświadomości. Więc pomyślałem: „Zaje..fajnie! Wreszcie ktoś z fantazją!”

Czy Daria, po 8 latach odkąd przestała rosnąć, urosła?
Tak. We wrześniu dowiedziałem się, że w sierpniu miała takie dwa tygodnie, w ciągu których urosła 1,5cm. Jest teraz o 1,5cm wyższa. Do tego urosły jej stopy i niektóre z butów są za małe ;-).

Telefon od Boga (medytacja prowadzona)Może 1,5cm to niewiele (kilkanaście procent z celu), ale to jest proces, który trwa, to praca z Podświadomością, która czasami burzy się, że „to nie możliwe i że jej się nie uda, że ludzie w tym wieku nie rosną”… Ale fakty mówią same za siebie. A najlepsze jest to, że to nie centymetry są ważne. Ważna jest świadomość tego co możesz, świadomość swoich możliwości, doświadczenie tego „poczucia stwarzania siebie”.”

W przykładzie powyżej, u Darii była Wiara, była wiedza, było stosowanie różnych technik z zagranicznych for i portali… tylko nie było efektów. Czy to znaczy, że stosowane wcześniej techniki nie działały, a moja technika zadziała? I co z Wiarą – czy wcześniej jej nie było, a przy nowej technice była?

Najważniejsza jest Wiara?

Co jest najważniejsze w powyższym przykładzie?

Lustro Rzeczywistości - Twoja nowa Forma (technika Tafti)Moim zdaniem najważniejsze jest zrozumienie, że każdy z nas jest inny. Różnie doświadczamy siebie, różnie reagujemy na świat… ale jeśli mamy w sobie zdecydowanie i determinację, to w końcu nasza Wiara znajduje takie ścieżki, którymi dochodzimy do zmiany.

A teraz zmień perspektywę, jeśli chcesz, i sprawdź, co się będzie działo, gdy Twoim głównym celem będzie doświadczenie stwórczej mocy Wiary. Od teraz doświadczasz Wiary, która manifestuje się w osiąganych przez Ciebie celach.

Szczęśliwości Ci życzę!

PS. W temacie wpływ Podświadomości na ciało zobacz również wpis: Przykład z życia: Jak powiększyć piersi dzięki medytacji


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
Relaksacja dla dzieci

Relaksacja dla Dzieci – Bajkowy Wodospad

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Medytacja prowadzona - RYBY - medytacja zodiaku

RYBY – Medytacja Zodiaku (medytacja prowadzona)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
- 39%
Odchudzanie dla Kobiet

Dbaj o Ciało – dla Kobiet (pakiet medytacji, wizualizacji, afirmacji)

119.99

Prekognicja.pl
Shopping cart