O wbijaniu gwoździ | przypowieść o wyrażaniu złości i gniewuPrzypowieść o wyrażaniu złości i gniewu.

Przypowieść o wbijaniu gwoździ

Dawno, dawno temu żył ojciec z synem. Syn był porywczy i niczym się nie przejmował, nic go nie krępowało. Wyrażał swój gniew i złość nie zważając na innych, obrażając ich czasami ot tak, bez powodu.
Gdy stał się młodzieńcem i zaczął więcej rozumieć, ojciec zaprowadził go do rosnącego nieopodal drzewa, podał worek gwoździ i powiedział:

– Za każdym razem, gdy nie będziesz mógł powstrzymać gniewu i złości, masz przyjść do tego drzewa i wbić w nie jeden gwóźdź.

Syn zgodził się. Gdy nastał wieczór okazało się, że w drzewie znalazło się kilkadziesiąt gwoździ! Podobnie przybyło gwoździ następnego dnia i kolejnego, ale w kolejnym tygodniu syn zaczął powstrzymywać się i ilość wbijanych gwoździ zaczęła się zmniejszać. Młody człowiek zdał sobie sprawę, że łatwiej jest kontrolować swoje zachowanie niż wbijać gwoździe w drzewo.

Wreszcie nadszedł ten dzień, w którym nawet na chwilę nie stracił panowania nad sobą. Powiedział ojcu, że nie wbił dziś ani jednego gwoździa, a ojciec rzekł:

– Bardzo dobrze. Od dziś za każdym razem, gdy uda Ci się powstrzymać od gniewu i złości, wyciągnij jeden gwóźdź z drzewa.

Mijały kolejne dni, aż nadszedł ten dzień, w którym syn wyciągnął ostatni gwóźdź. Przyszedł do ojca i powiedział mu co się stało. Wtedy razem poszli zobaczyć drzewo. Gdy byli na miejscu, ojciec spojrzał i po chwili powiedział:

– Bardzo dobrze Ci poszło. A teraz widzisz ile dziur jest w tym drzewie? Ono nigdy już nie będzie takie, jak wcześniej. I tak samo jest z ludźmi – kiedy mówisz komuś coś złego, pozostawiasz blizny, jak te dziury. I nie ma znaczenia, ile razy potem przeprosisz… blizny pozostają.

Czasami ludzie mówią innym przykre rzeczy, bo nie wiedzą, jak ich przykrości działają na innych. “Podaj dalej” przypowieść “O wbijaniu gwoździ”…Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
- 13%
Wybaczanie - Otwarcie Serca

Wybaczanie – Otwarcie Serca

Original price was: 24.99zł.Current price is: 21.77zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
Medytacja prowadzona: Intuicja - Sygnalizacja (medytacja mp3)

Sygnalizacja dla Intuicji (medytacja, intuicja)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 9
Programy rodzicow - neutralizacja

PROGRAMY Rodziców – Neutralizacja (medytacja)


Prekognicja.pl
Shopping cart