O planowaniu czasu | przypowieśćo planowaniu czasu

Pewnego dnia, pewien stary profesor został zaangażowany, aby przeprowadzić kurs dla grupy najlepszych studentów na temat skutecznego planowania czasu.

Kurs ten był jednym z pięciu modułów przewidzianych na dzień szkolenia. Stary profesor miał więc do dyspozycji tylko jedną godzinę, by wyłożyć swój przedmiot.

Stojąc przed tą elitarną grupą, która była gotowa zanotować wszystko, czego ekspert będzie nauczał, stary profesor popatrzył powoli na każdego z osobna, następnie powiedział:

– Przeprowadzimy doświadczenie.

Spod biurka, które go oddzielało od studentów, stary profesor wyjął wielki, kilkulitrowy dzban, który postawił delikatnie przed sobą. Następnie wyjął około dwunastu kamieni, wielkości piłki do tenisa, i delikatnie włożył je kolejno do dzbana.

Gdy dzban był wypełniony po brzegi i niemożliwym było dorzucenie jeszcze jednego kamienia, podniósł wzrok na swoich studentów i zapytał ich:

– Czy dzban jest pełen?

– Tak – odpowiedzieli wszyscy.

Poczekał kilka sekund i dodał:

– Na pewno?

Następnie pochylił się znowu i wyjął spod biurka naczynie wypełnione żwirem. Delikatnie wysypał żwir na kamienie po czym potrząsnął lekko dzbanem. Żwir zajął miejsce między kamieniami… aż do dna dzbana.

Stary profesor znów podniósł wzrok na audytorium i znów zapytał:

– Czy dzban jest pełen?

Tym razem świetni studenci zaczęli rozumieć. Jeden z nich odpowiedział:

– Prawdopodobnie nie.

– Dobrze – odpowiedział stary profesor.

Pochylił się jeszcze raz i wyjął spod biurka naczynie z piaskiem. Z uwagą wsypał piasek do dzbana. Piasek zajął wolną przestrzeń między kamieniami i żwirem. Jeszcze raz zapytał:

– Czy dzban jest pełen?

Tym razem, bez zająknienia, świetni studenci odpowiedzieli chórem: Nie.

– Dobrze – odpowiedział stary profesor.

I tak, jak się spodziewali, wziął butelkę wody, która stała na biurku i wypełnił dzban aż po brzegi. Stary profesor podniósł wzrok na grupę studentów i zapytał ich:

– Jaką wielką prawdę ukazuje nam to doświadczenie?

Inteligentny, najbardziej odważny ze studentów, odpowiedział:

– To pokazuje, że nawet jeśli nasz kalendarz jest całkiem zapełniony, jeśli naprawdę chcemy, możemy dorzucić więcej spotkań, więcej rzeczy do zrobienia.

– Nie – odpowiedział stary profesor – To nie o to chodziło. Wielka prawda, którą przedstawia to doświadczenie jest następująca: jeśli nie włożymy kamieni, jako pierwszych do dzbana, później nie będzie to możliwe.

Zapanowało głębokie milczenie, każdy uświadomił sobie oczywistość tego stwierdzenia.

Stary profesor zapytał ich:

– Co stanowi kamienie w waszym życiu? Wasze zdrowie? Wasza rodzina? Przyjaciele? Zrealizowanie marzeń? Robienie tego, co jest Waszą pasją? Nauka? Odpoczynek? Czas dla siebie…? Albo jeszcze coś innego? Pamiętajcie, że najważniejsze, to włożyć swoje KAMIENIE jako pierwsze do życia, w przeciwnym wypadku ryzykujemy przegranie… własnego życie. Jeśli damy pierwszeństwo drobiazgom (żwir, piasek), wypełnimy życie drobiazgami i nie będziemy mieć wystarczająco dużo cennego czasu, by poświęcić go na ważne elementy życia. Zatem pamiętajcie, aby zadać sobie pytanie: “Co jest kamieniem w moim życiu?” Następnie, włóż je na początku do swojego dzbana, do swojego życia.

Przyjacielskim gestem dłoni stary profesor pozdrowił audytorium i powoli opuścił salę…Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
- 17%
Trening autogenny Schultza + Trening Jacobsona na CD

Trening autogenny + Jacobsona + regulacja ciśnienia (na CD)

Original price was: 72.64zł.Current price is: 59.99zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Medytacja z Duchowym Mistrzem

Medytacja z Duchowym Mistrzem

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
Magnes Finansowy

Magnes Finansowy – Przesłanie Energetyczne

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 4
Uzdrawianie Śmiechem, Ciało

Uzdrawianie Śmiechem, Ciało


 

Prekognicja.pl
Shopping cart