Aby pobrać wersję testową
aplikacji “Puść Emocje”
– LINK PONIŻEJ, zobacz wideo “jak korzystać”
Emocje
Emocje są z nami cały czas, tylko ich skala i różnorodność się zmienia. I doświadczamy ich, zauważamy, reagujemy, jesteśmy miotani emocjami, emocje nas przytłaczają, dodają skrzydeł, albo dołują, zmieniają chemię ciała wywołując specyficzne reakcje…
Emocje pojawiają się w interakcji ze światem, gdy wchodzimy w relacje z drugą osobą, albo okolicznościami, których doświadczamy.
Emocje zjawiają się w interakcji z “naszym wnętrzem”, myślami, refleksjami, zrozumieniem, albo nie, siebie.
Takie zwykłe, codzienne sytuacje ze spotykanymi ludźmi na ulicy, w sklepie, w pracy, w szkole. Trudny klient wzbudza “silne emocje”, w pracy szef irytuje, nauczycielka się czepia, sąsiad działa na nerwy, dziecko testuje wytrzymałość emocjonalną matki, ojca, cierpliwość ledwo zipie…
Ale też bardziej traumatyczne – odeszła bliska osoba, albo związek się zakończył. Rozstanie. Złość, żal, rozpacz, poczucie porzucenia, opuszczenia, gniew, wściekłość… ale i tęsknota, pragnienie bycia kochaną, poczucie bezpieczeństwa, wolność, poczucie własnej wartości…
Emocje podnoszą się, gdy myślisz o tej osobie, która działa ci na nerwy.
Wzbierają, gdy coś chcesz, a nie dostajesz tego teraz.
Emocje a przekonania
A jakie emocje wywołują myśli o…
Czy emocje pomagają, czy przeszkadzają?
Jaką korzyść dają trudne emocje?
Najczęściej nikt nas nie uczył w dzieciństwie jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Do tego powiązaliśmy różne emocje z różnymi sytuacjami. Przykre doświadczenie w przedszkolu może być przyczyną strachu, lęku przed wstąpieniami publicznymi w dorosłości. Zranione serce w pierwszej miłości i sposób poradzenia sobie z tym stanem może determinować relacje partnerskie…
Obecne sytuacje przypominają stare emocje. Stare emocje wpływają na obecne reakcje.
Dobra wiadomość jest taka, że jesteś świadomą istotą i możesz zauważać swoje emocje, uczucia, stany, których doświadczasz. Możesz zauważać stany, których doświadczasz i decydować, czy chcesz ich doświadczać, czy chcesz je odpuścić. To Twój wybór.
Jak? Bardzo łatwo 😉
Uwalnianie Emocji
Puść Emocje – aplikacja pomagająca uwolnić trudne emocje.
Aby pobrać wersję testową aplikacji – LINK PONIŻEJ
Jak uwalniać trudne emocje?
Aby puścić emocję postępujesz wg algorytmu:
- Zauważasz emocję (dany stan)
- Czujesz emocję (dany stan)
- Sprawdzasz, czy możesz tą emocję, stan odpuścić
- Podejmujesz decyzję o odpuszczeniu
- Odpuszczasz emocję.
- Możesz powtórzyć proces dla tego samego stanu, albo uwolnić inny stan.
Posłuchaj Instrukcji Puść Emocje
Korzystanie z aplikacji Puść Emocje
Puść Emocje – ekran startowy
Uruchamiasz aplikację, gdy doświadczasz trudnej dla siebie emocji. Kiedy wiesz, że chcesz uwolnić przeżywaną emocję, tapnięciem w fioletowy przycisk “Uwalnianie Emocji” przechodzisz dalej.
Uwolnij Emocje
Na kolejnym ekranie możesz wybrać konkretny stan, konkretną emocję do uwolnienia. Aktualnie aktywne są cztery, w tym jedna ogólna do dowolnego stanu, który przeżywasz. Możesz sprawdzić różnicę, jak odbierasz konkretnie nazwany stan, a jak ogólne określenie. Pamiętaj, że pracujesz ze stanem, który realnie przeżywasz, a nie intelektualną projekcją.
Po wybraniu emocji, którą chcesz uwolnić, potwierdzasz swój wybór.
Starasz się mocniej poczuć ten stan, emocję, którą chcesz uwolnić. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz, to może być 10 sekund, albo kilka minut. Kiedy wystarczająca czujesz emocję, którą chcesz puścić – klikasz w przycisk i przechodzisz dalej.
Decydujesz, czy chcesz uwolnić ten stan, czy chcesz puścić emocję i kiedy – możesz uwolnić teraz, albo jeszcze poczekać.
Po przejściu procesu uwolnienia, możesz powtórzyć cały proces z tą samą emocją, lub wybrać inny stan.
Do wyboru masz kilkadziesiąt różnych stanów emocjonalnych – w wersji testowej aktywnych jest kilka podświetlonych na niebiesko.
Możesz również skorzystać z uniwersalnego stanu “co PRZEŻYWASZ teraz” – tutaj masz świadomość swojej emocji i postępujesz zgodnie z algorytmem. Z mojego doświadczenia – lepsze, mocniejsze reakcje są na konkretnie nazwany stan.
Przykład: Twoja Podświadomość mocniej zareaguje na “Czy chcesz uwolnić ten stan frustracji?” niż na ogólne “Czy chcesz uwolnić ten stan?”… choć w obu przypadkach doświadczasz tego samego stanu.
Samodzielnie, z aplikacją, a może z kimś, kto Cię poprowadzi?
Ty uwalniasz emocje i nikt i nic nie zrobi tego za Ciebie.
Możesz to robić SAMODZIELNIE – wyżej masz algorytm postępowania. Warto również sięgnąć do książki “Metoda Sedony”.
Możesz skorzystać z aplikacji “Puść Emocje”, albo innej podobnej. Aplikacja jest lepsza od nagrania medytacyjnego, bo tempo pracy dostosowujesz do swoich predyspozycji. Na każdy kolejny krok możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz. Ty decydujesz kiedy przechodzisz dalej.
Z prowadzeniem drugiej osoby – jeśli druga osoba zadaje pytania z algorytmu, to to samo robi aplikacja. Więcej korzyści odniesiesz, gdy druga osoba będzie wiedziała, jak zareagować w przypadku trudnych emocji, albo pójść dalej za pojawiającymi się u Ciebie sygnałami.
Jeśli chcesz umówić się na sesję, konsultację z Paweł R. Stań, to po info napisz na mind@prekognicja.pl
Metoda Sedony
Ładnych parę lat temu słyszałem o Metodzie Sedony, ale jakoś nie było nam wtedy po drodze. Gdy chyba jeszcze nie miesiąc temu sięgnąłem do niej, to… jakbym się cofnął 30 lat! Wtedy zgłębiałem temat Psychologii Zorientowanej na Proces, więc nie dziw się, że nie powtarzam “słowo w słowo” pytań z Metody Sedony.
Uwalnianie Emocji – David Hawkins
Temat uwalniania emocji Hawkinsa do rozwinięcia.
“Puść Emocje” aplikacja
A tutaj pobierzesz aplikację Puść Emocje.
Aplikacja jest na Androida.
Wersja testowa jest ograniczona czasowo.
Po skorzystaniu z aplikacji – odpowiedz na 2 pytania w ankiecie – od Twoich odpowiedzi zależy, czy aplikacja będzie rozwijana.
Pobierz wersję testową – KLIKAJĄC TUTAJ >>
UWAGA: aplikacja NIE jest dostępna w Sklepie Play i aby jej używać musisz zezwolić na instalację z “nieznanych źródeł”.
Uwolnisz emocje związane z przekonaniami dotyczącymi pieniędzy, albo towarzyszące toksycznym związkom korzystając ze skryptu “Magii Uwolnienia”
Paweł R. Stań
Autor ponad 300+ medytacji, wizualizacji, afirmacji, które publikuje od 2007r.
Z wykształcenia pedagog, terapeuta zajęciowy, technik elektronik, ojciec trójki dzieci… od ponad 30 lat praktykuje rozwój osobisty i duchowy.