Transerfing rzeczywistości: dążenie do równowagi – kiedy pozytywne myślenie wywołuje negatywne skutkiTranserfing rzeczywistości: dlaczego czasami tak się dzieje, że pozytywne myślenie wywołuje negatywne skutki? I odwrotnie, dlaczego czasami czarnowidztwo przynosi pozytywne efekty?
W tym wpisie przeczytasz o dążeniu do równowagi, o nadmiernych potencjałach, o pragnieniach i o ważności.

Naturą świata jest biegunowość. Jest plus i minus, ciepło i zimno, prawo i lewo, góra i dół…

Żyjemy w biegunowym świecie, którego naturą jest dążenie do równowagi, do harmonii. Kiedy równowaga zostaje zachwiana, wtedy pojawiają się siły równoważące. Im bardziej wzmocniony zostaje jeden z biegunów, tym mocniej zadziała drugi biegun.

W przyrodzie nic nie ginie – co najwyżej zmienia się forma energii.

Siły, które masz do dyspozycji, to

  • Pragnienia i chęci (energia uczuć)
  • Energia myśli
  • Fizyczne działanie

Co się dzieje, gdy zaczynasz intensywnie o czymś myśleć i mocno czegoś pragnąć?

Na przykład pragniesz pieniędzy… więcej pieniędzy.

Wyobrażasz sobie, jak masz dużo pieniędzy. Wyobrażasz sobie, jak dobrze się czujesz mając pieniądze i wydając pieniądze na różne dobra… Po prostu przesiąka Cię pozytywne myślenie i myślisz sobie, że Prawo Przyciągania manifestuje się już teraz w Twoim życiu, a pieniądze płyną do Ciebie, i płyną…

Kłopot w tym, że ograniczając się tylko do takiego działania-pragnienia przyciągasz straty. Nawet w filmie “Sekret” wspominają o tym, że wiele osób zaczynających pracę ze swoim stosunkiem do obfitości i bogactwa zamiast zyskiwać – tracą pieniądze, gubią portfele, itd. Czyli przyciągają sytuacje przeciwne do tych, które afirmują. Dlaczego tak się dzieje?

Zdarzenia przeciwne do oczekiwanych

Transerfing rzeczywistości - nadmierny potencjałMasz do wyboru: pieniądze, czy inteligencja – co wybierasz?

To żart, ale każdy wybiera to, czego mu brakuje.

U podstaw każdego pragnienia jest „brak” i dążenie do jego uzupełnienia. Odczuwasz dysharmonię i chcesz ją zniwelować. Równowaga jest zaburzona, a ty chcesz ją wyrównać. Nie pragniesz pieniędzy dlatego, że je masz. U podstaw pragnienia pieniędzy leży poczucie braku pieniędzy.

Myśli wpływają na fizyczne zdarzenia

Założenie, że Twoje myśli wpływają na skutki w fizycznej rzeczywistości jest jak najbardziej prawdziwe. Problem tylko w tym, że otrzymujesz efekty przeciwne do zamierzonych.

Podsumujmy: masz pragnienie – pozytywnie myślisz i czujesz – otrzymujesz przeciwieństwo tego, co pragniesz. Dlaczego?

Transerfing wyjaśnia, że to przez stwarzanie nadmiernego potencjału. Pamiętasz? Żyjesz w biegunowym świecie: gdy Twoje pragnienia i myśli wzmacniają jeden z biegunów, to automatycznie świat aktywuje siły równoważące.

A gdyby tak…

Być może przychodzi Ci teraz do głowy genialna myśl, że „skoro myślę pozytywnie, a otrzymuję negatywne efekty, to może gdy zacznę myśleć negatywnie, to dostanę pozytywne efekty?” Tym bardziej, że czasami dzieje się tak w rzeczywistości (negatywne myślenie wywołuje pozytywne efekty).

Jest to możliwe, pod warunkiem, że masz w sobie poczucie obfitości i dobre przekonania dotyczące pieniędzy… Niestety, wcześniej doszliśmy do tego, że w tym przypadku pragnienie pieniędzy wynika z poczucia braku pieniędzy. Myślenie, że “gdy będę negatywnie myśleć, to spotka mnie coś dobrego” to taki „sztuczny zamiar”, logiczny produkt Umysłu, bez energii, który nic tu nie zmieni – efekt będzie taki sam.

Transerfing mówi wprost, że pragnienia, marzenia, chęci  nie urzeczywistniają się i same w sobie „przyciągają” swoje przeciwieństwa. Urzeczywistniają się zamiary, a zamiar to zdecydowanie by mieć i działać – zamiar, to pragnienie połączone z działaniem.

Gdy samo pragnienie wywołuje nadmierny potencjał, to działanie obniża ten potencjał – unikasz efektów przeciwnych do tych, które pragniesz.

Nadmierny potencjał – skąd się bierze?

Nadmierny potencjał przywołuje do działania siły równoważące. Kiedy wiesz, skąd biorą się nadmierne potencjały, wtedy wiesz, jak ich unikać. Generalnie, nadmierne potencjały wiążą się z ważnością i energią myśli, a powstają wtedy, gdy dążysz do „sztucznego” wykreowania określonej cechy tam, gdzie faktycznie jej nie ma.

Energia myśli

Pozytywne myślenie – pragnienie czegoś wynika z czegoś innego i jeśli nie idzie za tym działanie, to w konsekwencji „pozytywne myśli” wzmacniają przyczynę. Konsekwencją będzie spełnienie przeciwieństwa pozytywnego pragnienia.

Negatywne myślenie – wynika z obawy, ze strachu przed czymś. Jest tutaj zgodność myślenia z uczuciami (zgodność Umysłu i Duszy), więc de facto jest to postawa uruchamiająca zewnętrzny zamiar – czarnowidztwo się materializuje.

Ważność

Im bardziej coś jest ważne, tym większy jest nadmierny potencjał.
Transerfing mówi, że ważność jest wymyślona i rodzi emocje.

Ważność może być

  • ważność wewnętrzna – gdy wyolbrzymieniu ulegają własne zalety lub wady
  • ważność zewnętrzna – gdy nadaje się większe znaczenie przedmiotom lub zdarzeniom

Poziom ważności ulega rozproszeniu, gdy podejmujesz działanie. Gdy masz problem – nie przeginaj z rozmyślaniem nad nim – przechodź do działania, równocześnie przenoś uwagę na inny obiekt niż problem. Energia podąża najprostszą drogą, więc bardziej skomplikowane rozwiązania oznaczają większy poziom ważności.

Nadmierny potencjał – jak unikać

Unikanie nadmiernego potencjału, to de facto NIE prowokowanie sił równoważących. Siły równoważące pojawiają się, gdy jest mocne przywiązanie do wyobrażeń z równoczesną przesadą. Co zrobić, gdy już pojawią się nieprzyjemności?

Mając trudną sytuację:

  1. Określ jej ważność: czemu nadajesz nadmierne znaczenie? W czym przesadzasz? Czemu poświęcasz dużo uwagi?
  2. Zrezygnuj z ważności: zostaw to
  3. Rozwiąż problem – wybierz rozwiązanie najprostsze, po najmniejszej linii oporu

Pragnę pieniędzy mimo wszystko…

Co zrobić, jeśli mimo wszystko pragniesz więcej pieniędzy?

Transerfing rzeczywistości podchodzi do tematu pieniędzy tak, że nie traktuje pieniędzy ani jako celu, ani jako środka do celu. Pieniądze w transerfingu są atrybutem tego, co robisz, tego co masz, tego co urzeczywistniasz. Jeśli chcesz więcej pieniędzy, to prawdopodobnie chcesz lepszego życia, większego komfortu, więcej czasu, itp.

Z punktu widzenia transerfingu: skup się na tym, czego pragniesz (komfort, praca, inne dobra), obniż tego ważność i bądź gotowy lub gotowa do działania.

Transerfing a wizualizacja, afirmacje, medytacja

Czy to znaczy, że afirmacje, wizualizacje są bez sensu, bo zwiększają potencjał? Jeżeli unikasz działania, to prawdopodobnie tak – możesz uzyskać efekty przeciwne do zamierzonych. Ale gdy obniżasz ważność i masz w sobie gotowość do działania, to jest to jasny sygnał dla Duszy, która organizuje odpowiednie okoliczności do urzeczywistnienia pragnienia (wpływasz na zewnętrzny zamiar).

Wcześniej pisałem o pragnieniu pieniędzy, ale dążenie do równowagi odnosi się i do pragnienia miłości, i do pragnienia zdrowia, i do innych rzeczy, których pragniesz. Jeśli ograniczasz się tylko do tzw. „pozytywnego myślenia”, to prawdziwe będzie stwierdzenie, że „im bardziej chcesz, tym mniej dostajesz”.

Pragniesz miłości? Nie koncentruj się tylko na afirmowaniu idealnego partnera lub partnerki. Najpierw (albo równocześnie) ogarnij siebie, swoje przekonania, wcześniejsze doświadczenia w partnerstwie, uporządkuj siebie, pokochaj siebie, obniż ważność idealnej miłości…  Potem wyraź intencję-zamiar tego, co chcesz… i działaj, kiedy dostaniesz znak do działania.

Pragniesz zdrowia? Miej jasną wizję swojego zdrowia, niech to będzie dla Ciebie coś zwyczajnego, normalnego i podejmuj działanie w tym kierunku.

 Transerfing rzeczywistości – czy bać się pragnienia?

Nie bój się pragnień!

To pragnienia nadają smak życiu. To pragnienia wyznaczają kierunki w życiu. To pragnienia sprawiają, że Ci się chce… To te pragnienia, które prowokują Cię do działania… i to naturalne, że kiedy pragniesz, to przechodzisz do działania i pracujesz nad osiągnięciem celu, którego pragniesz.

Teraz wiesz, że pragnienie wywołuje nadmierny potencjał. Wiesz, że lepiej unikać bezczynnego, dręczącego pragnienia.

Wiesz, że działanie zmniejsza ważność i równoważy nadmierny potencjał pragnienia.

W kolejnych wpisach dowiesz się jak stosować techniki transerfingu, jak w zmniejszeniu ważności pomoże Ci Nadzorca. Kim, czym jest Nadzorca i jak go uruchomić – czytaj w kolejnym wpisie.Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
- 39%
7-minutowa medytacja w ruchu - komplet 5 medytacji

7-MINUTOWA MEDYTACJA w RUCHU #10 (komplet)

29.77

Prekognicja.pl
Shopping cart