Wspólna Medytacja 2 Serc (medytacja o 2 sercach, Choa Kok Sui)Medytacja otwierająca serce, przywracająca harmonię, otwierająca na kosmiczną świadomość. “Bez opuszczania domu człowiek może poznać wszystko, co znajduje się w niebie i na ziemi. Ci, którzy szukają na zewnątrz znajdują tym mniej, im więcej podróżują.” (Lao Tse)

Wpis dedykuję wszystkim, którzy “potrzebują energii”, czują brak, opuszczenie, bezsens, osamotnienie, zmęczenie, są na rozdrożu… i tym, którzy poszukują sensu, Źródła, siły, akceptacji, Miłości, wewnętrznego zrozumienia, duchowego przewodnictwa, pewności w podążaniu swoją Ścieżką… i tym, którzy po prostu dzielą się sobą ze Światem…

Wspólna medytacja

Do wspólnej medytacji o dwóch Sercach zapraszam w poniedziałek o 6:00 i środę o 22:30.

Nic nie zastąpi osobistego kontaktu, ale jakie znaczenie ma fizyczna odległość? Kiedy wspólnie medytujemy i korzystamy z naszych Serc i Miłości w intencji Ziemi i wszystkich istot o czujących Sercach, z jeszcze większą mocą otwieramy nie tylko nasze Serca, ale i Serca bliskich nam osób. Tak po prostu. Bezinteresownie. Bez oczekiwania. Bezwarunkowo. Wspólna medytacja – wspólne działanie.

Medytacja 2 Serc na YouTube: https://youtu.be/ytH2RrcvH04

Medytacja 2 Serc – CEL

Celem medytacji o dwóch sercach jest osiągnięcie kosmicznej świadomości czyli duchowej iluminacji. Jest to również forma służenia światu, gdyż podczas tej medytacji w pewnym stopniu przywracamy w nim harmonię, błogosławiąc całą Ziemię czułą miłością.

Medytacja o dwóch sercach (medytacja 2 serc) opiera się na założeniu, że niektóre główne czakry są “drzwiami wejściowymi” dla określonych stanów psychicznych lub poziomów świadomości. W celu doświadczenia kosmicznej świadomości, wystarczy w dosstatecznym stopniu zaktywizować czakrę korony.

Dwa bliźniacze serca, to czakra sercowa (ośrodek emocji), oraz czakra korony, stanowiąca ośrodek Boskości w człowieku. Po dostatecznym pobudzeniu czakry korony otwiera się i zwraca ku górze dwanaście jej płatków, co przypomina złoty kielich, koronę, lotos lub złoty kwiat. W ten sposób czakra przygotowuje się do przyjęcia duchowej energii, która następnie rozprowadzana jest do wszystkich części ciała. Czakrę symbolizuje święty Graal.

Kiedy człowiek praktykuje medytację o dwóch sercach, spływa na niego Boska energia, napełniając go światłem, miłością i mocą. Ćwiczący staje się kanałem przepływu tej Boskiej energii, która w jodze taoistycznej nazywa się “niebiańską ki”. W kabale jest to kolumna lub słup światła, co pozostaje w idealnej zgodności z obserwacjami jasnowidzów. Indyjscy jogini mówią o duchowym moście świetlnym (antakhara). Natomiast chrześcijanie nazywają to zstąpieniem Ducha Świętego.

Czakrę korony można w pełni zaktywizować dopiero po dostatecznym pobudzeniu czakry sercowej. Czakra sercowa jest kopią czakry korony.

Czakra sercowa jest centrum wyższych emocji, a więc współczucia, radości, miłości, poszanowania dla innych, miłosierdzia i innych delikatnych uczuć. Jedynie przez rozwinięcie tych czystych uczuć mamy szansę doświadczenia miłości absolutnej.

Istnieje wiele sposobów obudzenia czakry sercowej i ciemieniowej – fizyczne ćwiczenia i techniki oddechowe jogi, mantry.

Na czym polega Medytacja o 2 Sercach

Medytacja o dwóch sercach polega na błogosławieniu Ziemi czułą, wszechogarniającą miłością. W wyniku tej medytacji przez czakrę serca i korony zaczyna płynąć duchowa energia, co szybko doprowadza do ich aktywizacji. A przekazana delikatna miłość wraca do ciebie ze zwielokrotnioną siłą. To właśnie błogosławiąc Ziemię, doświadczasz jej błogosławieństwa.

Przebieg medytacji o dwóch sercach

Kroki do medytacji dwóch serc:

Ćwiczenia fizyczne.

Przez około pięć minut wykonuj ćwiczenia fizyczne w celu oczyszczenia i zasilenia energią swego ciała eterycznego. Wskutek ćwiczeń usuwana jest z ciała szara materia, czyli zużyta prana. Ponadto, ćwiczenia fizyczne zapobiegają nadmiernemu naładowaniu siebie praną, co mogłoby nastąpić, gdy w czasie medytacji do ciała eterycznego napływa ogromna ilość energii

Prośba o błogosławieństwo Boże.

Można ułożyć własną inwokację. Poniżej przedstawiam (Choa Kok Sui, autor) wezwanie, które sam najczęściej wypowiadam:

“Ojcze, pokornie wzywam Twego Bożego błogosławieństwa! Udziel mi ochrony, rady i pomocy, i oświeć mnie! Z góry dziękuję Ci za to i całkowicie wierzę w Twoją moc!”

Aktywizowanie czakry sercowej

– błogosławienie całej Ziemi czułą miłością. Przyciśnij palcem okolicę przedniej czakry sercowej przez kilka sekund. Pomoże ci to w koncentracji na tej czakrze. A zatem skup się na niej i pobłogosław całą Ziemię wszechogarniającą,czułą miłością. Jednocześnie możesz wyobrazić sobie małą kulę ziemską przed sobą. Ja sam wypowiadam wówczas następujące słowa:

BŁOGOSŁAWIENIE ZIEMI CZUŁĄ MIŁOŚCIĄ

“Niech Boże serce pobłogosławi całej Ziemi czułą miłością.
Niech cała Ziemia dozna wielkiej radości, szczęścia i pokoju Bożego.
Niech na całą Ziemię spłynie błogosławieństwo wzajemnego zrozumienia, harmonii, dobrych intencji i woli ich wypełnienia.
Niech się tak stanie!

Niech serce Boże napełni serca wszystkich czujących istot, absolutną miłością i wrażliwością.
Niech serca wszystkich czujących istot ogranie wielka radość, szczęście i pokój Boży.
Niech do serc wszystkich czujących istot spłynie wzajemne zrozumienie, harmonia, dobre intencje i wola ich wypełnienia.
Z góry dziękuję Ci za to i niech się tak stanie!”

Aktywizowanie czakry korony

– błogosławienie Ziemi czułą miłością. Przyciśnij palcem okolicę ciemieniową przez kilka sekund, aby wzmocnić swoją koncentrację na tym miejscu, i pobłogosław Ziemię czułą, wszechogarniającą miłością. Kiedy czakra ta zostanie w dostatecznym stopniu otwarta, niektóre osoby mają wrażenie jak gdyby coś rozkwitało na czubku głowy, inni zaś odczuwają pewnego rodzaju ucisk w tym miejscu.

Jeśli twoja czakra ciemieniowa została już zaktywizowana, wówczas skupiaj się jednocześnie na niej i na czakrze sercowej, i błogosław Ziemię kilka razy. Wskutek tego obie czakry będą działać wspólnie, przez co twoje błogosławieństwo nabierze znacznie większej mocy.

Osiąganie iluminacji przez medytację o świetle, skupianie się na dźwiękach “aum” lub “amen” oraz kontemplację interwałów między każdymi dwoma kolejnymi dźwiękami “aum” lub “amen”.

W celu osiągnięcia iluminacji (oświecenia, poszerzenia świadomości) wyobraź sobie punkt oślepiającego, białego światła na czubku głowy i jednocześnie powtarzaj w umyśle dźwięk “aum” (czyt.: om) lub “amen” oraz koncentruj się na przerwach (chwilach ciszy) występujących pomiędzy dwoma kolejnymi dźwiękami, stale utrzymując w wyobraźni punkt świetlny. Wykonuj tę medytację przez 10-15 min.

Uwalnianie nadmiaru energii.

Ważną sprawą po medytacji jest uwolnienie nadmiaru wyzwolonej energii, co możesz zrobić błogosławiąc Ziemię światłem, czułą miłością, spokojem i powodzeniem przez kilka minut do czasu znormalizowania poziomu energii w ciele. Jeśli tego nie uczynisz, wystąpi natłok prany w ciele eterycznym, co objawi się bólami głowy i klatki piersiowej. Przy długotrwałych takich stanach widzialne ciało fizyczne może ulec uszkodzeniu.

Dziękczynienie.

Po medytacji zawsze podziękuj Opatrzności i swym duchowym przewodnikom za błogosławieństwa.

Dalsze uwolnienie nadmiaru energii oraz wzmacnianie ciała masażem i fizycznymi ćwiczeniami.

Po medytacji masuj swoje ciało i wykonuj ćwiczenia fizyczne przez około pięć minut w celu dodatkowego usunięcia zużytej prany, co pomoże odciążyć, oczyścić i wzmocnić widzialne ciało. Przyspieszy to także wchłanianie pranicznej oraz duchowej energii, czyniąc praktykującego pięknym i zdrowym.

Uwagi do medytacji

Wzywanie błogosławieństwa ze strony Opatrzności lub swych duchowych opiekunów ma ogromne znaczenie, ponieważ zastosowanie inwokacji przywołuje ich obronę, pomoc i kierownictwo.

Osoby początkujące nie powinni błogosławić więcej, niż raz lub dwa razy, nie starając się osiągnąć zbyt dużo na początku. Można poczuć lekki natłok prany w okolicy serca, jako że ciało eteryczne nie jest jeszcze dostatecznie czyste. Jeśli trzeba, należy zastosować wtedy miejscowe oczyszczanie.

Można również posłużyć się wizualizacją. Błogosławiąc Ziemię wszechogarniającą miłością, wyobrażając sobie, że jej aura przybiera oślepiającą, świetlistą barwę.

Nie błogosław w mechaniczny sposób. Czuj i przeżywaj.

Masaż i ćwiczenia po medytacji zmniejszają możliwość pozostawania nadmiaru prany w różnych częściach ciała, przeciwdziałając tym samym powstawaniu chorób.

Można także samemu wyleczyć się z chorób ćwiczeniami wykonywanymi po medytacji o dwóch sercach. Ćwiczenia po zakończonej medytacji są bardzo ważne. Jeśli ich nie będzie, to można oczekiwać nieuchronnego osłabienia fizycznego. Chociaż ciało eteryczne stanie się jasne i silne, to na dłuższą metę ciało fizyczne nie będzie w stanie poradzić sobie z pozostałością energii wyzwolonej podczas medytacji. Trzeba samemu doświadczyć prawdy tego ostrzeżenia, aby je w pełni zrozumieć.

Źródło: Choa Kok Sui “Stara sztuka uzdrawiania”

Medytacja o 2 sercach online
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
Medytacja czakry Serca - Anahata - medytacja mp3

Medytacja Czakry Serca – Czakra Serca, Anahata

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Medytacja z Duchowym Mistrzem

Medytacja z Duchowym Mistrzem

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
Medytacja o 2 Sercach - medytacja prowadzona mp3

Medytacja o 2 Sercach


Prekognicja.pl
Shopping cart