Prawo Przyciągania: Jak przekonania wpływają na nasze działanieDzisiaj krótko o przekonaniach i o tym, w jaki sposób nasze przekonania wpływają na nasze zachowania i działania.

Prawo Przyciągania i samospełniające się proroctwo

Nie wiem czy pamiętasz o co chodziło z samospełniającym się proroctwem. Dla przypomnienia, tak ogólnie, chodzi o to, że stwarzamy rzeczywistość zgodną z naszymi przekonaniami. Nie ma znaczenia, w co wierzysz i jakie są Twoje przekonania, bo swoim działaniem i swoimi strategiami i interpretacją rzeczywistości potwierdzasz to, w co wierzysz.

Stąd prawdziwe dla Ciebie jest stwierdzenie, że Świat jest taki, jaki myślisz, że jest… i jeżeli chcesz zmienić Świat – zacznij od zmiany swoich przekonań.

Prawo Przyciągania: jak przekonania wpływają na Ciebie i Świat

Na ogół jest tak, że pozytywne przekonania wywołują pozytywne skutki, a negatywne przekonania – negatywne skutki. Przykład?

Wyobraź sobie dwie takie same osoby, które ktoś zaprosił na imprezę. Z gości znają tylko gospodarzy, idą same.

Jedna z tych osób myśli sobie, że nikogo tam nie zna, że na pewno będzie drętwo, nudni ludzie, smętna muzyka, będzie się nudzić, to będzie fatalnie spędzony czas… I z takimi przekonaniami przychodzi i najprawdopodobniej już od progu zaczyna rejestrować nieciekawych ludzi, dziwne zachowania, stanie gdzieś z boku, muzyka nie będzie jej się podobać, jak ktoś do niej zagada, to z jakimś drętwym tekstem, a w ogóle, to ludzie raczej mało rozgarnięci i wystraszeni nie podchodzą nawet do niej, czas będzie się dłużyć, a gdy wyjdzie, to z ulgą stwierdzi, że “przecież wiedziała, że tak będzie”, że to było do przewidzenia.

Druga osoba myśli sobie, że nikogo tam nie zna, ale nowi ludzie, to nowe doświadczenia, ciekawe jak fajna będzie muzyka, jakich ciekawych ludzi dziś spotka i o czym ciekawym dziś porozmawia i jak miło spędzi czas… Z takim nastawieniem przychodzi, łatwo nawiązuje kontakty, z zainteresowaniem słucha swoich rozmówców, zauważa jak przyjemna jest nowa muzyka i jak chętnie ludzie z nią rozmawiają, i szkoda, że już czas wracać, bo to był jeden z ciekawszych wieczorów…

Z jakim uczuciem wychodzą te dwie osoby?

W obu przypadkach osoby te podejmują działania zgodne ze swoimi przekonaniami. Nie ma znaczenia, czy ich przekonania są zgodne z prawdą. Interpretują rzeczywistość w wyjątkowy dla Siebie sposób i materializują swoje przekonania.

Tak działa Prawo Przyciągania, czy samospełniające się proroctwo – po prostu przyciągasz materializację swoich przekonań. Dlatego tak ważne jest najpierw uświadomienie sobie swoich przekonań, a potem ich zmiana, jeśli Ci nie odpowiadają.

Jak zmienić swoje przekonania?

Jedną z najprostszych metod, jaką możesz zastosować, są… afirmacje.

O afirmacjach już pisałem wcześniej, jeśli chcesz zajrzyj do tego wpisu, albo do ebooka “O mówieniu afirmacji”.

Ogólne zasady zmiany przekonań dzięki afirmacji:

  1. Nie zaczynaj od afirmacji przeciwstawnej do negatywnego przekonania.
  2. Najpierw pozbaw negatywne przekonanie ładunku emocjonalnego.
  3. Ułóż afirmację, która zbuduje lub wzmocni w Tobie nowe przekonanie.
  4. Stosuj afirmacje zgodne i zgodnie ze sobą.
  5. Otaczaj się ludźmi, którzy w Ciebie wierzą.

Po czym poznasz, że Twoje przekonania zostały zmienione?

Po zmianach, które zaobserwujesz w swoim życiu!Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 6
Afirmacje ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Afirmacje Zdrowego Odżywiania

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 8
Afirmacje Zmiany, wersja personalizowana (z Twoim imieniem)

Afirmacje Zmiany, sesja PERSONALIZOWANA (z Twoim imieniem)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
SERCE - Afirmacje na Dzień Dobry (audio 1)

SERCE – Afirmacje na Dzień Dobry (audio)

4.9924.99
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 6
Afirmacje czakry 3 Oka

Afirmacje Czakry 3 Oka (Ajna, 6 czakra)


Prekognicja.pl
Shopping cart