Wdzięczność – wyrażanie wdzięczności w trudnych chwilach“Może jest coś szczególnego, na co mogę zwrócić uwagę w kolejnej medytacji? Coś, co nie daje Ci spokoju, problem, który chcesz rozwiązać, albo to, co chcesz wzmocnić lub rozwinąć w sobie, w swoim życiu?”

Jedna z odpowiedzi dotyczyła wdzięczności, a konkretnie „WYRAŻANIA wdzięczności za to, co się ma, szczególnie w trudnych chwilach, gdy życie doświadcza”.

Wdzięczność – jak można odczuwać wdzięczność w trudnych chwilach, gdy człowiek cierpi, przeżywa ból, gdy jest niewesoło i mało radośnie? Dlaczego jest wtedy trudno? Czego nie robić i jak szybko nauczyć się wyrażać wdzięczność w takich chwilach?… i po co?

Co to jest wdzięczność?

Po pierwsze: WDZIĘCZNOŚĆ – najczęściej wdzięczność definiuje się jako uczucie, które pojawia się w odpowiedzi na coś DOBREGO, co nas spotyka. Dziękujesz więc za coś, co jest dla Ciebie dobre i dzięki temu nastawiasz się na więcej takich doświadczeń.

Łatwo czuć wdzięczność za coś, co odbieramy jako dobre. Pytanie: jak nauczyć się wdzięczności przy okazji przykrości i cierpienia?

Jest tutaj pozorna sprzeczność i jeżeli będziesz skupiać się na cierpieniu, to zawsze będzie tutaj pewien dysonans między przykrością a wdzięcznością.

Trudno odczuwać wdzięczność, gdy czujesz ból, gdy cierpisz, a zmuszanie się do wdzięczności w tym kontekście może prowadzić do kilku rzeczy. Albo nauczysz się ignorować swoje cierpienie i zostanie ono gdzieś zepchnięte, albo wygaśnie, albo nauczysz swoją podświadomość, że cierpienie jest OK, albo przy okazji potwierdzisz religijny mit o wyższości cierpienia, albo zareagujesz na swój sposób, albo… jest wiele możliwości i możesz znaleźć jeszcze inną dla siebie.

Ale wróćmy do początku, wyjdźmy poza ten schemat i spójrzmy szerzej.

Dlaczego trudno wyrażać wdzięczność w chwili cierpienia? Bo skupiasz się na cierpieniu, albo cierpienie uważasz za przeszkodę. Trudno cierpieć i wyrażać wdzięczność, bo cierpienie nie jest przyjemne. Jednak kiedy spojrzysz na swoje życie, na swoją drogę przez życie, moment cierpienia jest tylko jednym punktem na Twojej drodze.

Moment cierpienia jest jak wdepnięcie w kałużę – tak się zdarza, gdy idziesz, że czasem świeci słońce, a czasem pada deszcz, ale co wtedy robisz? Zatrzymujesz się i rozczulasz nad kałużą? No nie.

Odczuwanie wdzięczności w każdej sytuacji

Co zrobić, aby za każdym razem i z łatwością odczuwać wdzięczność w każdej sytuacji?

  1. Po pierwsze musisz mieć CEL – musisz wiedzieć dokąd prowadzi Cię Twoja droga.
  2. Po drugie, jeżeli znasz swój cel, to pamiętaj, że jesteś na DRODZE do swojego celu.
  3. Po trzecie, kiedy spotyka Cię przykrość, to nie dziękujesz za cierpienie – pomyśl o swoim CELU i odczuwaj wdzięczność, że jesteś krok bliżej.
  4. Po czwarte, traktuj cierpienie jak zwykły krok, ani dobry, ani zły – po prostu jesteś bliżej celu i pamiętaj, że
  5. TWÓJ WSZECHŚWIAT TROSZCZY SIĘ O CIEBIE ZAWSZE I WSZĘDZIE.

Z nagrań, które już są polecam Ci te, które zwiększają zaufanie, miłość i pogłębiają Twoją relację ze sobą i Wszechświatem, te, które transformują energię, np. Pokochaj Siebie, Tygiel Przemiany Energii, DOSTROJENIE – Powrót do Harmonii, Prawo Analogii – Krąg Przyjmowania i Dawania…

Po co odczuwać wdzięczność?

Praktyka wdzięczności ma jedną ważną właściwość: aby praktykować wdzięczność musisz być świadoma lub świadomy tego, czego doświadczasz, jednocześnie mając świadomość swoich uczuć i emocji. Nie dajesz się porwać nurtowi tego, co dzieje się w Tobie i wokół Ciebie, za to świadomie wpływasz na swoje nastawienie do tego, co się dzieje. Coś Ci to przypomina?

A na koniec pamiętaj, że kiedy odczuwasz wdzięczność, to dajesz światu sygnał, że chcesz więcej tego, o czym myślisz: myśl o swoim Celu i swojej drodze do Celu.

Kiedy skupiasz się na cierpieniu – obniżasz swoją energię. To normalne, że ludzie cierpią i odczuwają smutek, ale ludzie nie są cierpieniem, ani smutkiem.

Kiedy skupiasz się na tym, co raduje Twoje Serce – podnosisz swoją energię. Zrób coś radosnego dla Ciebie każdego dnia!

A może zastanawiasz się, czy nie lepiej wyrażać wdzięczność za to, co się ma?

Oczywiście, dobrze jest się tym cieszyć. A gdy przeżywasz trudne chwile zważ, co daje Ci więcej energii: to, co już masz, czy to, do czego dążysz? Sprawdź też na co chcesz ukierunkować swoją energię: na to, co masz, czy na to, do czego dążysz?

Możesz też połączyć jedno z drugim: potraktuj to, co masz, jako fundament tego, do czego dążysz.

Medytacja wdzięczności

Podsumowując: jeśli chodzi o nagranie w temacie medytacji wdzięczności, to jest to świetny pomysł, zwłaszcza w kontekście życiowych trudności i tego, co się ma i do czego się dąży. I dodaję ten temat do mojej poczekalni. Kiedy powstanie ta medytacja? Nie powiem na pewno, ale gdy znajdzie się 100 zainteresowanych osób, to biorę się za realizację, więc jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie, to skomentuj ten wpis, a jeśli nie czujesz, to też skomentuj. I pamiętaj, że nagrania, to narzędzia – jak ich używasz zależy o Ciebie.

Mam nadzieję, że powyższa treść pomoże Ci od razu praktykować wdzięczność w Twoim życiu.
Serdeczności!


Jeśli chcesz zasugerować swój temat do nagrania, do medytacji, to wyślij mi na Messengera wiadomość o treści:
MÓJ TEMAT MEDYTACJI
–  w odpowiedzi otrzymasz wiadomość, jak go dodać do mojej listy. Tylko tak mogę to szybko i sprawnie ogarnąć.

Przejdź do Messengera klikając: https://m.me/PrekognicjaPL


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 6
Spotkanie ze zmarłą osobą - PSYCHOMANTEUM (medytacja prowadzona mp3) - Jak rozmawiać ze zmarłymi

PSYCHOMANTEUM – Spotkanie ze Zmarłymi (medytacja prowadzona)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 8
Regresja hipnotyczna dla pieniędzy, pracy, dostatku materialnego

Regresja Hipnotyczna dla Pieniędzy i Pracy (medytacja prowadzona)


Prekognicja.pl
Shopping cart