“Na co przygotować Ci magiczny przedmiot?”Wyobraź sobie, że spotykasz dobrą wróżkę, a ona mówi Ci:
“- Dam Ci magiczną rzecz, która rozwiąże Twój problem, albo poprawi jakość życia w 1 jednej dziedzinie… Chcesz? Napisz w komentarzu: na co przygotować Ci magiczny przedmiot?”

Takie pytanie zadałem na fanpejdżu (wpis jest tutaj) – pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy, więc czas na odpowiedź…

Jak działają magiczne przedmioty

… Ale wiesz, jak działają magiczne przedmioty, i że magiczne przedmioty mają swoją cenę?

Bohater wyrusza w swoją podróż często nie mając nic, albo będąc “głupcem”. Po drodze napotyka różne wyzwania, które niejednokrotnie grożą śmiercią, albo uwięzieniem. Pokonuje przeszkody, dociera do celu, a w nagrodę otrzymuje rękę księżniczki i królestwo.

Czasami Bohater musi coś poświęcić, aby dostać magiczny artefakt, który pomaga osiągnąć mu coś innego. Bywa, że poświęcony jest ktoś bliski, albo wartość wewnętrzna.

Tutaj cena za magiczny artefakt, albo nawet za osiągnięcie celu okazuje się wysoka dopiero po stracie. Bohater często chce odzyskać to, co oddał w zamian za magiczny przedmiot, ale jest już za późno.
Dobra wiadomość jest taka, że bliscy, oddani w zamian za osiągnięcie celu, nie są przedmiotami – to też Bohaterowie w swojej podróży i kto wie, kiedy ich losy ponownie się krzyżują…

Cechą wspólną Bohaterów jest to, że “po coś” wyruszają. Wiedzą po co. Są w drodze. Zauważają okazje-wyzwania, podejmują konfrontację, albo zdobytym sprytem unikają niebezpieczeństwa. Na swojej drodze spotykają to, czego potrzebują do osiągnięcia celu. W z pozoru zwykłych spotkaniach zbierają sprzymierzeńców i towarzyszy, budują siłę wewnętrzną i siłę grupy.

Jaką cenę Ty jesteś w stanie zapłacić za swój magiczny przedmiot?

Zdobywanie magicznych przedmiotów

Bohater magiczne przedmioty zdobywa w różny sposób. Czasami dostaje je w nagrodę, czasami musi je wywalczyć, czasami używa swoich umiejętności i wykrada.

Nie zawsze magiczne przedmioty działają.

Czasami Bohater ma magiczny przedmiot cały czas przy sobie, ale nie wie, że go ma.
Czasami zdobywa magiczny przedmiot, ale nie potrafi go użyć.
Czasami magiczny przedmiot działa dopiero w połączeniu z innym magicznym przedmiotem…
Magiczne przedmioty powstają z niezwykłych materiałów, albo działają w określonych okolicznościach, albo trzeba zastosować drobiazgowe procedury, aby wydobyć moc magicznego przedmiotu.

Na wcześniejsze pytanie o “cenę” Każdy odpowiada sobie sam, ale jest jeszcze inne ważne pytanie:

Co jest najważniejsze w podróży Bohatera?
(zatrzymaj się tutaj i odpowiedz sobie na pytanie teraz – to ważne – a później dodaj swój komentarz na końcu wpisu)

Magiczne przedmioty

Kto chciałby magiczny przedmiot rozwiązujący jego największy problem? Chyba każdy by chciał, ja też 🙂

Przejrzałem komentarze pod wpisem i podzieliłem je na kilka kategorii:

  1. Najwięcej osób, uogólniając, chciałoby magiczny artefakt na: wewnętrzną harmonię, dobrobyt we wszystkim, powodzenie w życiu, stabilizację życiową, szczęście i wszystko, co dobre i służy.
  2. Na wspaniałą pracę i finanse, bogactwo pieniędzy, niezależność i stabilność w dziedzinie zawodowej. Również na wielką, główną wygraną w dużych grach liczbowych.
  3. Na lepsze zdrowie – ogólnie, ale i były konkretne schorzenia.
  4. Na miłość – bycie z bliskimi; na wartości wewnętrzne: wiarę w siebie i swoje możliwości, pewność w podejmowaniu decyzji, poczucie wdzięczności, wybaczenie
  5. Inne: na to, żeby ludzie zaczęli siebie szanować; żeby zostać babcią; żeby spowolnić czas.

Jesteś Bohaterem

Jesteś Bohaterem w swojej podróży i to ważne, żeby wiedzieć, co jest w niej najważniejsze.

Bohater, gdy wyrusza w podróż, wie dokąd zmierza i jednocześnie w całości angażuje się w to, co aktualnie dzieje się w jego życiu. Zna swój cel i jednocześnie toczy boje w swoim zwykłym życiu, rozwiązuje prozaiczne problemy, mierzy się z przeciwnościami. Spotyka towarzyszy podróży, pomaga im i zyskuje sprzymierzeńców.

Najważniejsza w podróży Bohatera jest jego Droga.

To Droga, doświadczenie i poznani ludzie sprawiają, że Bohater dochodzi do Celu.

Bohater jest jak “głupiec”, który niesie swoją perłę w plecaku nie wiedząc, że cały czas ją ma… Albo jak bohater “Alchemika”, który przemierza świat by odkryć, że jego skarb jest w miejscu, z którego wyruszył.

Magiczne przedmioty na harmonię i dobrobyt we wszystkim

Czym jest harmonia?

Żyjemy w biegunowym świecie. Świat dąży do równowagi, ale jednocześnie wydaje się, że to nierównowaga, chaos i zmiana jest naturalnym stanem świata.

Co “dobrego” jest w harmonii?

Z jakiego przekonania bierze się dążenie do harmonii?

Czy z harmonii bierze się miłość?

A może to harmonia jest skutkiem miłości?

Jest wiele “magicznych” przedmiotów na harmonię… musisz tylko wiedzieć, w którym miejscu jest dysharmonia. Albo używać wielu przedmiotów 😉

Im większa dysharmonia, tym bardziej widoczna w zdrowiu, relacjach, pracy – w różnych dziedzinach, które mają wspólną przyczynę: Ciebie.

Możesz dobrać swoje magiczne przedmioty patrząc na swoje przekonania, powtarzające się wzorce w życiu, możesz zbadać swoje czakry… To Twoja podróż, a kiedy już lepiej znasz siebie, to dobierasz artefakty, które zainicjują zmianę… może afirmacje nowych przekonań, albo wibracje kamertonów, czy kamienie wspierające czakry…

Przeczytaj na Blogu: “Jak szybko spełniać życzenia

Na wspaniałą pracę

W swojej podróży Bohatera cały czas podejmujesz decyzje, które doprowadziły Cię do Tego miejsca. To było nieuniknione – inaczej nie byłoby Cię w tym miejscu. Pytanie więc: jak wspaniała byłaby dzisiaj Twoja praca, gdyby 10 lat temu podjąć inną decyzję, albo zrobić coś inaczej?

No ale tamtego czasu już nie ma – nie ma się co tym zajmować… Pod warunkiem, że wyciągasz wnioski z historii i dziś wiesz, że Twoje dzisiejsze decyzje tworzą Twoje życie za 10 lat.

Bohater zmierza do Celu, ale tak naprawdę nie wie, czy cel jest już na horyzoncie, czy horyzont to kolejny zakręt na drodze. Bohater zna kierunek i jednocześnie zauważa “okazje” tu i teraz i podejmuje wyzwanie, zwłaszcza wtedy, gdy to jest trudne.

Twoja magiczna wskazówka: Jeśli wiesz, jaka jest Twoja wspaniała praca – zrób coś innego, co przybliży Cię do niej. Zbieraj umiejętności, doświadczenie, otaczaj się ludźmi podobnymi do tych ze wspaniałej pracy.
Twój magiczny artefakt: ubranie i wygląd zewnętrzny. Wyglądaj tak, jak będziesz wyglądać w swojej wspaniałej pracy.

Jeśli nie wiesz, jaka jest Twoja wspaniała praca – buduj swoją harmonię i rozwijaj pasje. Pomoże Ci w tym np. “Antykariera” Rick Jarow

Na pieniądze

Poznaj siebie i znajdź pracę swojego życia. Jak bardzo wartościową osoba jesteś? Jak bardzo zasługujesz na duże pieniądze za Twoje usługi, produkty, czas?

Magiczny artefakt dla Ciebie to ten, dzięki któremu zrozumiesz, że za pragnieniem pieniędzy stoi świadomość braku pieniędzy. Pragniesz pieniędzy, chcesz pieniędzy, bo czujesz, że masz za mało pieniędzy.
Ten magiczny artefakt pozwoli Ci również nie skupiać się na pieniądzach, ale zaczniesz skupiać się na przedmiotach i usługach, które możesz kupić za pieniądze.

Na lepsze zdrowie

Zdrowie, to naturalny stan, w którym żyjemy, stan względnej harmonii.

Choroba, to z jednej strony stan zaburzenia tej harmonii, a z drugiej strony proces powrotu do harmonii. Człowiek tworzy w sobie sytuacje, których nie jest w stanie rozwiązać na poziomie psyche, i które przywracają równowagę poprzez manifestację w ciele fizycznym. Choroba jest więc konsekwencją powrotu do równowagi.

Magiczny przedmiot na lepsze zdrowie to ten, który pomoże rozwiązać problem w psyche – dzięki temu wewnętrzne konflikty nie będą kompensowały się w ciele fizycznym.

Na miłość, pewność, wiarę w siebie, wybaczenie

Wewnętrznych stanów i przekonań na temat siebie nie znajdziesz, na zewnątrz… choć znajdziesz ich potwierdzenie w świecie zewnętrznym. Droga Bohatera, to kolejne wyzwania i decyzje, które hartują i uczą, że podjęta decyzja jest już przeszłością.
Bohater nie zastanawia się, “czy podjął dobrą decyzję”.
Bohater działa z pewnością, a pewność, to bycie i działanie tu i teraz.

Magiczny przedmiot tutaj to ten, który pozwala być tu i teraz.

Na to, “żeby ludzie zaczęli siebie szanować”

Na to nie potrzeba magicznego przedmiotu – ludzie już dawno zaczęli siebie szanować.
To życzenie, które przypomina trochę: “żeby wszyscy byli szczęśliwi”, albo “żeby był pokój na świecie”, albo żeby…

Magiczny przedmiot, który zdziała cuda w takiej sytuacji, to ten, który sprawi, że człowiek pozwala sobie być sobą i pozwala innym być innymi.

Na to, żeby zostać babcią

Mamy pewien wpływ na innych Bohaterów. Są różne tricki, dzięki którym szybciej może zrealizować się takie pragnienie, ale…

Teoretycznie, aby zostać babcią, trzeba mieć dziecko, które chce mieć swoje dziecko.

W praktyce, korzystniej jest uświadomić sobie, co się kryje, za chęcią bycia babcią. Znam przynajmniej kilka takich dziadków, którzy mają wnuki, ale wnuki nie pamiętają o dziadkach.

Co tak naprawdę kryje się za potrzebą bycia babcią?

Jeśli chęć, aby moje dziecko miało swoje dziecko, to nacisk “chęci zostania babcią” może być albo równoważącą reakcją na potrzebę dziecka, albo będzie wywoływał równoważące reakcje w dziecku. Jeśli chęć bycia babcią nie przekłada się na urodzenie wnuka, to ta chęć wywołuje reakcję przeciwną.
Magiczny przedmiot w tym przypadku pomoże Ci odpuścić pragnienie bycia babcią, a nawet zaakceptować wolę Bohatera-Dziecka, które bez zewnętrznego nacisku łatwiej zrealizuje swoją wolę.

Istnieje również możliwość, że “chcę zostać babcią, ale nie mam dzieci”. Tutaj dominującą potrzebą jest chęć opieki nad małym dzieckiem.

Czy sytuacja jest beznadziejna? Oczywiście, że nie.

Magiczny przedmiot pomoże wtedy znaleźć się w takiej sytuacji, w której spotykasz dzieci, którymi możesz się opiekować, pomagać, wspierać. Być może są takie dzieci w Twojej okolicy, a może jest jakaś świetlica środowiskowa na osiedlu, a może dom dziecka, albo jakieś inne miejsce, które może trzeba nawet najpierw zorganizować…

Na to, żeby spowolnić czas

Magiczny przedmiot spowalniający czas, to… rakieta lecąca z prędkością bliską prędkości światła… jakby powiedział Einstein 😉
Ale prawdopodobnie chodzi o to, aby robić więcej w tym samym czasie, albo żeby mieć poczucie, że czas płynie wolniej. Chodzi więc o więcej czynności w przestrzeni, albo więcej myśli w jednostce czasu. Im szybciej myślisz, tym czas wolniej płynie. Im wolniej myślisz, tym czas płynie szybciej. Ponieważ z wiekiem ludzie na ogół wolniej myślą, to czas przyspiesza.

Magiczny przedmiot tutaj to ten, który wyłącza myśli (medytacja, trans), albo przyspiesza myśli, np. magiczne grzyby, po których zmienia się percepcja czasu i nie tylko…

Zbieranie magicznych przedmiotów

Magiczne przedmioty każdy Bohater zbiera sam – musi je sobie wziąć, przy okazji transformując siebie w alchemicznym tyglu.

Bohater może też sam stwarzać magiczne przedmioty, albo odbierać moc takim przedmiotom… bo prawdziwe źródło mocy magicznych przedmiotów jest w… Bohaterze. To Bohater nadaje moc światu i sobie. Nie wierzysz? Od lat jest to stosowane w medycynie, gdy zwykła, cukrowa tabletka przywraca zdrowie. Placebo, to zwyczajny przedmiot, czy zabieg dopóty, dopóki pacjent nie nada mu mocy.

Jak i gdzie zbierać magiczne przedmioty?

Możliwości masz nieskończenie wiele.
Potrzebujesz jedynie włożyć w nie swoją pracę, zaangażowanie, systematyczność, uważność… Czy warto płacić za to taką cenę?
A może nie ma to sensu, skoro w końcu i tak okazuje się, że cały czas niosę swoją perłę ze sobą?
A może po to, żeby na końcu drogi nie okazało się, że jestem głupcem, który o tym nie wiedział?

Gdzie znaleźć dobrą wróżkę?

Na co dzień, w życiu, tak po prostu. Nie szukaj wyjątkowych przedmiotów, ale wyjątkowo traktuj to, co znajdujesz. Wszystko zostało już odkryte, ale każdy musi odkryć to jeszcze raz, dla siebie.

Niestety, nie jestem dobrą wróżką z magicznymi przedmiotami… ale stworzyłem kilka narzędzi pomagających w drodze Bohatera.

Każdy klucz otwiera jakieś drzwi,
ale klucz potrzebuje Bohatera, który go przekręci.

Na Blogu może Cię zainteresować:

Z nagrań:

Katalog


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
- 38%
Zaczynaj od Siebie - Afirmacje mp3 tylko dla mężczyzn

Zaczynaj od Siebie – Afirmacje. Program Odchudzania dla Mężczyzn cz.1

Original price was: 39.99zł.Current price is: 24.99zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
- 39%
Wsparcie Psychologiczne

Wsparcie Psychologiczne Mp3 – na stres, smutek, natłok myśli

Original price was: 134.82zł.Current price is: 81.77zł.

Prekognicja.pl
Shopping cart