Sesje inspirowana zajęciami warsztatowymi (1994r.), które prowadził Józef Onoszko (w ramach: Międzynarodowy College Twórczości).
Czym jest Doskonalenie Umysłu?
Doskonalenie Umysłu to rozwijanie naszego naturalnego potencjału mentalnego. Dzięki określonym ćwiczeniom relaksacyjno-wizualizacyjno-medytacyjnym człowiek jest w stanie rozwijać swoją świadomość i poszerzać jej zakres o elementy, które bywają określane jako parapsychiczne. Dzięki systematycznemu treningowi każdy może rozwinąć swoje zdolności, umiejętności “parapsychiczne”.
“Nie wola, lecz wyobraźnia
jest źródłem twórczej mocy człowieka”
Doskonalenie Umysłu 1 – Refugium
Refugium, to półgodzinna sesja, na którą składa się:
- głęboki relaks ciała i umysłu
- procedura wchodzenia w głębszy stan świadomości (“stan działania nadświadomego”)
- znalezienie swojego Refugium (bezpiecznego miejsca)
- “drzewo” – ćwiczenie “zoomu wyobraźni”: umiejętność koncentracji i przybliżania i oddalania obiektów w wyobraźni
Uwagi do “DU – Refugium”
- “Stan nadświadomy” jest czymś innym niż Nadświadomość (w ujęciu Huny). L.E. Stefański używa tego pojęcia bardziej na określenie stanu, w którym człowiek ma dostęp do “parapsychicznych” funkcji swojego umysłu.
- Celem tej sesji jest nauczenie się wchodzenia w “stan nadświadomy”. Ćwiczenia wykonujesz początkowo w pozycji relaksacyjnej, z czasem uczysz się korzystać z tej umiejętności w życiu codziennym.
- Dzięki umiejętności szybkiego wchodzenia w “stan działania nadświadomego” zdecydowanie polepszasz jakość innych ćwiczeń medytacyjno – wizualizacyjnych.
- Na ćwiczenia zawarte w tej sesji Refugium – w pierwotnej wersji Kursu DU przewidzianych było kilkanaście godzin.
Doskonalenie Umysłu 2 – Wizualizacja
Wizualizacja w tej sesji wykracza poza tradycyjne rozumienie tego słowa (w technikach relaksacyjnych). Na ogół wizualizując jedynie wyobrażamy sobie przedmiot wizualizacji.
W sesji „Wizualizacja – Doskonalenie Umysłu” angażujesz nie tylko zmysł wzroku, ale również pozostałe zmysły – zwłaszcza dotyk, smak, odczucia z ciała. Jednocześnie działasz z obrazami w swojej wyobraźni i używasz fizycznych rąk. Wyobrażasz coś sobie i jednocześnie czujesz to w fizycznych dłoniach. Wyobrażone doświadczenie wywołuje fizyczne reakcje w ciele.
Czyli wyobrażasz sobie np. ścianę, wyobrażasz sobie, jak ją dotykasz i jednocześnie fizycznymi rękoma wykonujesz ruchy, jakby dotykając wyobrażonej ściany. Jednocześnie widzisz ścianę w wyobraźni, dotykasz wyobrażonej ściany dłońmi (poruszając nimi w przestrzeni) i zauważając, co wtedy czujesz.
Doskonalenie Umysłu 3 – Badanie
Badanie, to sesja, na którą składa się:
- relaks ciała i umysłu
- wejście w głębszy stan świadomości (+ refugium)
- elementy wizualizacji z poprzedniej sesji
- badanie ciała ulubionego zwierzęcia
Jeśli masz już opanowane wcześniejsze ćwiczenia, to badanie będzie dla Ciebie prostą czynnością. Patrząc na to „technicznie” – jest to kreatywna wizualizacja.
W sesji „Doskonalenie Umysłu – Badanie” angażujesz zmysł wzroku (nie myl z oczami), ale również pozostałe zmysły – zwłaszcza dotyk i odczucia z ciała. Działasz z obrazami w swojej wyobraźni i używasz fizycznych rąk. Wyobrażasz coś sobie i jednocześnie czujesz to w fizycznych dłoniach. Wyobrażone doświadczenie wywołuje fizyczne reakcje w ciele.
W „Badaniu” przyjmujesz postawę otwartości na pojawiające się obrazy i doświadczenia. Sprawdzasz, jaki jest stan ciała ulubionego zwierzęcia. Na końcu sesji możesz korzystnie wpływać na chore miejsca w ciele, jeśli takowe znajdziesz.
Doskonalenie Umysłu 4 – Laboratorium
Laboratorium, to sesja, na którą składa się:
- relaks ciała i umysłu
- wejście w głębszy stan świadomości (+ refugium)
- elementy wizualizacji z poprzednich sesji
- badanie ciała innej osoby
- odkrycie swojego domu, a w nim laboratorium
- pierwsze spotkanie z Doradcą
Laboratorium, to specyficzne miejsce w Twoim Refugium – pomieszczenie do pracy z Twoim Umysłem. Masz tutaj różne sprzęty i narzędzia, z których możesz korzystać. To Ty tworzysz swoje Laboratorium w swoim Umyśle (pracownię), więc tylko Ty jesteś ograniczeniem dla tego, co może znaleźć się w Twoim miejscu pracy. Podstawowe wyposażenie Laboratorium jest standardowe:
- ekran wyobraźni – do obrazowania tego, na co zwracasz uwagę, albo na co zwraca uwagę Twoja Podświadomość
- zegar i kalendarz – do określania czasu, np. planowanie budzenia, podróże w czasie
- biurko i miejsce do siedzenia
- drzwi do pomieszczenia, w którym jest Twój doradca lub doradcy (pomocnik, przewodnik)
Lech Emfazy Stefański – nestor polskiej psychotroniki
Metoda Silvy – samokontrola umysłu metodą Silvy
Jeszcze nie ma żadnych ocen.