PRACA, WYPALENIE ZAWODOWE, CO ROBIĆ, gdy już się nie chce? (refleksje autora)Wypalenie zawodowe. Ten wpis kończę podsumowaniem tego, co robię tworząc afirmacje mp3 i medytacje i inne nagrania, i że:

Kiedy już Ci się nie chce – zrób COŚ INNEGO!

Tak ostatnio miałem (co jakiś czas mam), że nie widziałem sensu tego, co robię…

Patrzyłem na te wszystkie nagrania i myślałem „komu to potrzebne? po co? każdy i tak ma swoją wizję siebie, swojego życia, i tak podąża swoją drogą… Jeśli masz problem – zawsze jest rozwiązanie. Nie to – to inne. Rozwiązując swoje problemy, doskonaląc siebie nie jesteś w stanie ocenić, co byłoby dla Ciebie lepsze. Dobre jest to, co wybierasz.

Czasami może Ci się wydawać, że coś innego byłoby lepsze… ale nie wiesz tego, i nie ma możliwości sprawdzenia „co by było, gdyby…”

Rzeczywistość może okazać się zaskakująca. Po kolejnej decyzji możesz mieć wrażenie, że jest gorzej niż było. Jesteś pozytywnie nastawiona lub nastawiony, a tu wszystko wychodzi na opak. Dlaczego?

Chyba każdy co jakiś czas ma kryzys, czas zwątpienia, czy bezsensu, chęci zmiany…
(Też tak masz? I co wtedy robisz?)

Ja wtedy „uświadamiam” to sobie (tak mi się wydaje ;), wypowiadam to głośno i „otwieram się” na nowe możliwości.

Tak też było w zeszłym tygodniu. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, dotarło do mnie, że za dużo zajmuję się „duchowością” i że trzeba popracować fizycznie. Bardziej fizycznie. Efekt? W ciągu godziny miałem dwa telefony związane z pracą – drugi z propozycją trzydniowej pracy fizycznej na wyjeździe.

Co robisz, gdy „coś sobie uświadamiasz”, podejmujesz decyzje i Świat odpowiada na Twoją decyzję?

I tak spędziłem trzy dni pracując przy montażu różnych elementów wystroju jednego z sieciowych sklepów. Pierwszy raz to robiłem.
Nigdy bym nie pomyślał ile czasu i pracy trzeba poświęcić, żeby sklep wyglądał tak, jak wygląda. I ile różnych ekip pracuje jednocześnie, i jak wąskie są specjalizacje i… no dużo tego jest.

Praca fizyczna jest fizyczna, ale bez myślenia i kreatywności się nie da. Miała być praca od 8, była od 7. Miało być 10 godzin, było 13. Obiektywnie nie było ciężko, ale jak kogoś odrywają od komputera, to już jest bardziej.
Ale odkryłem też w sobie nowe talenty. No i jak na pierwszy raz, to jestem z siebie dumny 🙂

Pieniądze. W ciągu trzech dni zarobiłem… Moje nagrania nie sprzedają się tak dobrze :/

Po trzech dniach pracy byłem solidnie zmęczony i myślałem, że to nie dla mnie. Ale następnego dnia pomyślałem, że wręcz przeciwnie – mógłbym tak pracować. Ważni są ludzie, a tych poznałem – dobrych ludzi, zgraną ekipę, pokazywali co i jak…

Zastanawiam się czasami nad sobą i nie wiem, czy to tak na poważnie? Czy to chwilowe rozładowanie stresu? Czy początek czegoś nowego?

Pomyślałem o tych niedokończonych nagraniach, które czekają i… pomyślałem, że te trzy dni pracy fizycznej były dla mnie chyba bardziej wartościowe niż ostatnie trzy miesiące „medytacji”… Czy więc pójść nową drogą i zacząć robić coś zupełnie innego?

Pytania… zadajesz pytania – Świat odpowiada.
Kiedy wydawało mi się, że już jestem blisko zrozumienia „co dalej”, że „stare” nie jest już tak atrakcyjne jak dawniej i że lepiej pójść nową drogą, dostałem tego maila:

> i mam pytanko, a właściwie 2: pierwsze: czy ma Pan nagranie „motywacja do ćwiczeń fizycznych”? Zabieram się za ćwiczenia, potem ćwiczę do czasu i spada motywacja, więc pomyślałam, że takie nagranie by się przydało.
> i drugie pytanie: słuchałam Pańskich nagrań piękne ciało piękny biust i co prawda schudłam 12 kg, ale mam rozmiar biustu większy o 3 miseczki niż przed schudnięciem i jest to tragedia bo mnie boli kręgosłup piersiowy. Ta sugestia o magnesie dla komórek tłuszczowych trochę za bardzo zadziałała w moim przypadku. Chciałabym zrzucić tłuszcz z piersi ale żeby nie zwiotczały czyli były normalne. np tłuszcz mógłby odżywiać skóre lub coś w tym stylu
> Serdecznie pozdrawiam

Pytania…
Zadajesz sobie pytanie i kiedy wydaje Ci się, że znasz odpowiedź, już, już prawie decyzja jest podjęta… wtedy pojawia się coś nowego, co dodaje kolorów temu co myślisz, albo robisz.

Kiedy dostaję takie wiadomości, komentarze, maile, w których czytam „słuchaj! to niesamowite! wiesz co się stało?! to działa! jest super!”, to wtedy podnosi się i mój poziom energii i pojawia się ten wewnętrzny uśmiech, poczucie, że to może jednak ma trochę sensu… bo znowu ktoś poczuł w sobie i doświadczył na sobie, jak to jest przejść ten proces od myśli, od wizji do manifestacji Świadomości, do manifestacji Woli, do Celu.

Co przyniesie przyszłość? Nie wiem.

W tym momencie moje życie z twórczości własnej, to… Piękna idea, ale ideą dzieci nie nakarmię.
W końcu może wezmę się za „normalną robotę”, albo coś innego się zmieni.

Pantarei. Wu wei.
Niech dobrze Ci się wiedzie!
Paweł R. Stań

Wiki:

Wypalenie zawodowe,

syndrom wypalenia zawodowego, syndrom burnout – występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, pracownik przestaje się rozwijać zawodowo, czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało mu przyjemność. Jest to wynik stresu występującego na skutek przepracowania. Występuje najczęściej w zawodach wymagających intensywnych kontaktów z ludźmi, wśród psychologów, pedagogów, lekarzy, kierowców autobusu, nauczycieli, pielęgniarek i innych. Osoby, które doznają syndromu wypalenia zawodowego, mogły być przedtem pracoholikami.

Kim jestem i co robię tworząc medytacje mp3, afirmacje mp3?

Ja: autor/twórca, realizator dźwięku, grafik, webmaster, administrator www, copyrighter, montażysta wideo, sprzedawca, marketing, obsługa klienta, „telefon zaufania”… nakład czasu na produkcję i publikację nagrania jest duży… a praca fizyczna jest łatwiejszą alternatywą 🙂

Kiedy już Ci się nie chce – zrób COŚ INNEGO!Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
Twórcza Wizja - Medytacja Antykariera 5 - medytacja prowadzona
Promocja

Twórcza Wizja – Przeszkody i Problemy – Antykariera 5

Original price was: 29.97zł.Current price is: 19.99zł. -33%
Pracuj z pasją! Możesz kochać swoją pracę, a praca powinna dawać Ci poczucie spełnienia. Medytacja z inspiracji Rick'a Jarow. W albumie są dwa nagrania: "Twórcza wizja" i "Przeszkody i Problemy" Mp3 Download Czas trwania: 2 medytacje po 30 minut Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 98 Mb Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Praca Życia - Przepływ Uczuć - Antykariera 2
Promocja

Przepływ Uczuć – Antykariera 2

Original price was: 29.97zł.Current price is: 19.99zł. -33%
Antykariera 2 - Słuchaj swoich uczuć i odczuć! Medytacja, dla pracy z pasją, która daje Ci poczucie spełnienia. Medytacja z inspiracji: Rick Jarow.Mp3 DownloadCzas trwania: 2x22 minuty Jakość: Hi-Fi 256 kbps Rozmiar: 71 Mb Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Praca Życia - Zieleń i Złoto - Antykariera 4
Promocja

Zieleń i Złoto – Antykariera 4

Original price was: 29.97zł.Current price is: 19.99zł. -33%
Podążaj za głosem Serca! Pracuj z pasją w pracy, którą lubisz, która daje Ci poczucie spełnienia. Do której cieszysz się, gdy się rano budzisz... Medytacja z inspiracji Rick'a Jarow.Mp3 DownloadCzas trwania: 31 minut Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 52 MB Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 6
Medytacja Antykariera, w poszukiwaniu pracy życia
Promocja

Antykariera – Odnajdując Pracę Życia

Original price was: 249.77zł.Current price is: 117.99zł. -53%
Jak odnaleźć swoje miejsce w Życiu? Pełny zestaw nagrań dla Antykariery oraz "Wybaczanie - Otwarcie Serca" i "Prawo Analogii - Krąg Przyjmowania i Dawania". Format: Mp3 do pobraniaCzas trwania: 346 minut (11 nagrań) Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: ponad 600 MB (10 plików ZIP) Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak

Prekognicja.pl
Shopping cart