Ebook “O sztuce MÓWIENIA afirmacji” | Strefa Bezpłatnego PobieraniaCzęść 1

O podstawach afirmacji,

czyli nie wylewaj dziecka z kąpielą…


O sztuce mówienia afirmacjiWg Słownika Języka Polskiego PWN afirmacja, to potwierdzenie, aprobowanie czegoś, zgoda na coś, uznanie czegoś za dobre.

Chcesz czy nie, każdego dnia stosujesz afirmacje.

Najogólniej rzecz biorąc, afirmacja to stwierdzenie nt. siebie, innych lub świata.

Ze względu na to, czy to stwierdzenie dotyczy stanu pożądanego, czy niepożądanego, możemy mówić o afirmacjach pozytywnych i negatywnych.

Na pozytywne afirmacje składają się te, które dotyczą stanów, które chcemy osiągnąć. Negatywne afirmacje to te, które dotyczą stanów, które uważamy za niekorzystne, i których chcemy uniknąć. Dla przykładu, pozytywną afirmacją będzie „jestem zdrowy”, a negatywną „na pewno zachoruję”. Paradoksalnie, nie chcemy czegoś, ale mówimy, że to się stanie („na pewno się nie uda”).

Kreujesz swoją rzeczywistość po prostu myśląc, wypowiadając określone stwierdzenia. Choć mogą wydawać się niewinne, to wypowiadając je wpływasz na podświadomość swoją lub innych. Świadomie myśląc i mówiąc świadomie kreujesz swoje życie.

W większości publikacji nt. afirmacji spotkasz się ze zdaniem, że są to jedynie pozytywne twierdzenia, które celowo wprowadzamy do naszej Podświadomości. Dzięki temu chcemy zastąpić negatywne przekonania i wzorce zachowań pozytywnymi. Moim zdaniem, ponieważ jesteś tak stworzony lub stworzona, że każda Twoja myśl dąży do realizacji – cały czas afirmujesz swoje życie. Wyrażasz zgodę na swoje myśli – afirmujesz swoje życie – materializujesz swoje myśli.

Każdy, kto zaczyna interesować się tematem afirmacji dowiaduje się, że afirmacja powinna być

  • pozytywnym stwierdzeniem – „jestem bogaty”, a nie „nie chcę być biedny”
  • formułowana w czasie teraźniejszym – afirmując w czasie przeszłym tworzysz wspomnienia, a w przyszłym oczekiwania
  • bez negacji – bez „Nie” – Podświadomość nie rozumie „nie” i najpierw przedstawia sobie to, czego ma sobie nie przedstawiać, np. „nie myśl o różowym słoniu” – żeby o nim nie myśleć najpierw trzeba pomyśleć
  • najlepiej w trzech osobach (Ja…, Ty…, On/Ona…)
  • bez określeń o negatywnym zabarwieniu („jestem zdrowy” a nie „nie jestem chory”)
  • zabarwiona emocjonalnie

Czasami mówi się jeszcze, że…

…i powtarzaj to przez minimum 21 dni, a zmienisz swoją świadomość w stosunku do bogactwa, miłości, relacji z innymi, zdrowia, itp. – w stosunku do tego, co chcesz osiągnąć. (…)”

Pobierz ebooka bezpłatnie
Ebooka “O sztuce mówienia afirmacji” wysyłam bezpłatnie na Messengera. Kliknij:

Wyślij Ebooka na Messengera >>

Przykład stosowania afirmacji z mojego doświadczenia…

Pierwsze moje stosowanie afirmacji trwało prawie 2 m-ce, zgodnie z zasadami, systematycznie i… i zakończyło się porażką. Tak po prostu. Poddałem się. Dwa miesiące afirmowania i stwierdziłem, że afirmacje nie działają, albo ja robię coś nie tak.

Kiedy dzieliłem się swoimi refleksjami słyszałem czasem: „no wiesz, budowałeś to przekonanie przez kilkanaście lat, a teraz chcesz się go pozbyć z dnia na dzień?!”, albo „no wiesz, może w Twojej Podświadomości są jeszcze jakieś inne przekonania, które blokują zrealizowanie Twojej afirmacji?”, albo „no wiesz, …”

Tak. Powodów, dla których afirmowanie okazało się nieskuteczne mogło być wiele: począwszy od wymienionych wyżej, a skończywszy na plamach na słońcu i niskim poziomie wód gruntowych… temat afirmacji odłożyłem na półkę.

Gdzieś tak w połowie lat ’90-tych dostałem książkę Oga Madino „Największy Cud Świata”. W niej był pierwowzór „Telefonu od Boga” (List od Boga), a że ja akurat byłem „w dołku” – zastosowałem go. Czy zadziałał? Gdyby było inaczej, nie powstałby „Telefon…”. Więc jeśli nie masz tego nagrania, to sięgnij po książkę. Warto.

Pytałem siebie: jak to jest, że moje wcześniejsze afirmacje nie zadziałały, a przesłanie z książki dało tak szybki i widoczny efekt? Miałem pewne podejrzenia, ale całość rozjaśnił mi pewien mądry człowiek, który powiedział…

„Słuchaj, każdy człowiek jest jak szklanka wody zanieczyszczonej różnym brudem, który wrzucają mu autorytety, rodzice, nauczyciele, dogmaty religijne, politycy, inne ważne osoby, TV, my sami… Zanieczyszcza tę wodę różnymi poglądami, przekonaniami, które najpierw są świadome, a potem zepchnięte do Podświadomości funkcjonują gdzieś w Tle. I teraz, kiedy do tej szklanki z mętną brudną wodą zaczyna dolewać czystą wodę swoich afirmacji, to co się dzieje? Woda staje się mniej mętna. Wlejesz drugą szklankę czystej wody i trzecią, i woda staje się jeszcze mniej mętna. I tak wlewasz szklankę za szklanką, ale woda nadal jest mętna i w końcu stwierdzasz „sorry, to nie działa”.

Ale to nie prawda. Gdybyś tylko wystarczająco długo wlewał wodę, to w końcu byłaby zupełnie czysta.

Jest jednak i druga metoda, i ją właśnie stosuje autor „Największego Cudu Świata”. Żeby w Tobie, w szklance, którą jesteś, była szybko czysta woda wystarczy, że…”

Gdzieś podświadomie każdy to wie… i ja to wiedziałem, i Ty to wiesz. Bo to jest banalnie proste. Tyle, że w jakiś sposób często zamykamy sobie tą drogę przez niezrozumienie, albo ograniczające przekonania, które ktoś nam wpaja, a jeszcze ktoś inny powtarza, ktoś potwierdza, „bo to autorytet” itd.…

Sposób na szybką zmianę polega na tym, że najpierw (…)”


W dalszej części ebooka pokazuję, że można wychodzić poza stereotypy zwłaszcza wtedy, gdy rozumiesz “o co chodzi”…

Całego ebooka, 18s, wysyłam bezpłatnie na:

ODBIERAM przez MESSENGERA


Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Afirmacje w Depresji
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0

Afirmacje w Depresji z oddechem Wima Hofa

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 5
- 40%
Tygiel Przemiany Energii

Tygiel Przemiany Energii (podświadomość – zmiana wzorców)

Original price was: 24.99zł.Current price is: 14.99zł.
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Rytuał Lustro Pieniędzy, wersja z imieniem
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0

Lustro Pieniędzy, rytuał – wersja z imieniem, personalizowana


Prekognicja.pl
Shopping cart