Czym jest Zdrowie? Programowanie Zdrowia

Czym jest ZDROWIE - programowanie zdrowia

Czym jest zdrowie? Czy zdrowie można programować? Czy można mówić o zdrowiu w oderwaniu od choroby? Co zyskujesz dzięki chorobie?Czym jest zdrowie?

Czy zdrowie można programować?

Czy można mówić o zdrowiu w oderwaniu od choroby?

Co zyskujesz dzięki chorobie?

Jeśli zapytasz kogoś:

Czym jest zdrowie?

to najczęściej usłyszysz, że to stan, w którym dobrze się czujesz, albo, że to brak choroby, czyli zdrowie jest wtedy, gdy nie ma choroby. Czasami ktoś jeszcze powie, że to stan homeostazy, stan równowagi, pewnego status quo organizmu.

Nie można mówić o zdrowiu w oderwaniu od choroby. Dzięki chorobie możesz zrozumieć czym jest zdrowie.

Chorobę często traktujemy jako przeciwność, coś co przeszkadza nam w życiu.

Czy zdrowie można programować?

A jeśli można, to co to w tym przypadku znaczy?

Najprościej rzecz ujmując, programowanie oznacza wprowadzanie i stosowanie określonego programu, określonego wzorca zdrowia. Czyli kiedy chorujesz chcesz powrócić do zdrowia. Choroba nie pozwala Ci żyć tak jak wcześniej.

Moje przekonania, to w co wierzę, czym się kieruję w życiu, to wszystko determinuje mój sposób opisywania i interpretowania świata. Moje założenia, to:

jesteś istotą duchową, jesteś świadomością, która ma ciało

podstawowym celem i zasadą twojego istnienia jest rozwój, ewolucja, uczenie się siebie

Twoja świadomość jest nadrzędna i wpływa na ciało i na świat zewnętrzny, a (i jednocześnie)

Twoje ciało i świat zewnętrzny wpływają na Twoją świadomość – to swoiste sprzężenie zwrotne, dzięki któremu możesz uczyć się swojego wpływu, swojej kreacji siebie i świata, czyli

każdy skutek ma swoją przyczynę, każde działanie ma swoje konsekwencje.

Najtrudniejsze do przyjęcia może być założenie, że jesteś świadomością i że to twoja świadomość wywołuje skutki w świecie.

Dlaczego to może być trudne? Ponieważ często wolimy myśleć, że tylko to, co przyjemne jest naszym dziełem, a wszelki ból, to przychodzi z zewnątrz, wszelkie cierpienie, które nas dotyka, ma swoją przyczynę na zewnątrz. Więc

Dlaczego chorujemy?

No właśnie, dlaczego więc chorujemy?

Jeśli przyczynę choroby postrzegasz na zewnątrz, to za swoją chorobę będziesz obwiniać bakterie, wirusy, sytuacje i zdarzenia, które cię spotykają. No jak możesz odpowiadać za swoje zdrowie, gdy spotykasz te wszystkie bakterie, wirusy, śliskie drogi, schody i chodniki… jak możesz odpowiadać za zdrowie swoich narządów wewnętrznych, swoich rąk, nóg…

I tutaj zaczyna się przygoda, bo najczęściej albo przyznajesz, że to nie ty, to oni (), to przez nich, albo bierzesz odpowiedzialność i przyznajesz, że to ty.

W pierwszym przypadku odbierasz sobie, albo w znacznym stopniu ograniczasz możliwość samouzdrawiania. W drugim przypadku zaczynasz rozumieć, że to Twoja świadomość wykorzystuje dostępne środki (bakterie, wirusy, sytuacje), aby skorygować czy przeżyć pewne doświadczenie.

Takim podejściem do tematu zdrowia/choroby zajmuje się psychosomatyka, określająca psychiczne źródła somatycznych problemów, problemów ciała.

Czym jest Zdrowie?

Dla mnie to stan równowagi, bycia na właściwej ścieżce, życia w zgodzie ze sobą, w zgodzie ze swoją głęboką istotą i w zgodzie z celem, ścieżką życia.

To czym w takim ujęciu jest choroba i jak ją rozumieć? Dlaczego rodzą się chore dzieci? I umierają? O tym następnym razem.Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Afirmacje 4 czakry - afirmacje mp3 czakry serca

Afirmacje czakry Serca (anahata, 4 czakra)

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 4
Wyróżnione!
Sen Polifazowy

Sen Polifazowy – Sypiaj jak Leonardo da Vinci

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 6
Afirmacje Podnoszenia i Harmonizowania Energii

Afirmacje Podnoszenia i Harmonizowania Energii


Prekognicja.pl
Shopping cart