Wewnętrzny Krytyk: Zmiana Wewnętrznego Głosu (twórcza wizualizacja zwiększająca Pewność Siebie + afirmacje)

Wewnętrzny krytyk  – jak zmienić wewnętrzny głos i zyskać więcej pewności siebie? Jak uwolnić się od destrukcyjnych, wewnętrznych dialogów i zamienić je na wsparcie? Twórcza wizualizacja + afirmacje.

Format: Mp3 do Pobrania

Czas trwania: 53:18 (3 nagrania)
Jakość: Hi-Fi 320 kbps
Rozmiar: 129 MB (1 plik ZIP)
Zawiera lektora: Tak
Zalecane słuchawki: tak, dla wzmocnienia efektu
Rok wydania: 2019

29.97

Każdy ma w sobie wewnętrznego krytyka.

Wewnętrzny krytyk

Wewnętrzny krytyk, to taka część osobowości, która ocenia to, co robisz, myślisz, co planujesz…

Zbyt silny krytyk wewnętrzny najczęściej zaniża samoocenę. Poczucie własnej wartości obniża się, a przez to podejmowane działania nie są tak efektywne. Inaczej działasz, gdy wierzysz w siebie, a inaczej, gdy w siebie wątpisz.

To wewnętrzny krytyk najczęściej mówi, że “Ci się nie uda”, “że nie stać cię na to”, “nie rób tego, bo…” a jeśli podejmiesz wyzwanie i ci się nie uda, to potem jest “a nie mówiłem?!” i seria niepochlebnych epitetów.

Wewnętrzne dialogi

Każdy przeżywa w sobie takie wewnętrzne dialogi. Na teksty wewnętrznego krytyka najczęściej składają się twierdzenia, które słyszymy w dzieciństwie od ważnych dla nas osób (rodziców, opiekunów, autorytetów). To w tym czasie zaczyna się budowanie poczucia własnej wartości i od tego, co wtedy słyszeliśmy zależy to, co mówi nam wewnętrzny krytyk w dorosłym życiu.

W tym momencie nie masz wpływu na to, co zadziało się w Twoim dzieciństwie, ale uświadamiając sobie swojego wewnętrznego krytyka w każdej chwili masz na niego wpływ.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 3
Lęk przed Porażką
Deal
Jak pozbyć się strachu przed porażką? To medytacja prowadzona dla Ciebie, jeśli boisz się porażki, boisz się oceny innych ludzi, boisz się błędów, masz słomiany zapał, boisz się niewiadomej, nie wierzysz w siebie, zwlekasz z działaniem... jeśli chcesz pozbyć się lęku przed porażką.Mp3 do pobrania Czas trwania: 28 minut Jakość: Hi-Fi 224 kbps Rozmiar: 46 MB (1 plik ZIP) Zawiera lektora: Tak Zalecane słuchawki: Tak

Cel twórczej wizualizacji

Celem sesji “Głos Krytyka” jest poznanie tego swojego wewnętrznego głosu, który najprawdopodobniej zaniża Twoje poczucie własnej wartości, i taka jego zmiana, aby Cię wspierał.

Cokolwiek by się teraz nie działo i jakiekolwiek nie byłyby Twoje wewnętrzne dialogi z krytykiem pamiętaj, że wewnętrzny krytyk ma dobre intencje. Może to brzmi paradoksalnie – “jak dobre intencje może mieć ktoś, kto mnie tak osłabia?!” – a jednak: funkcją krytyka jest ocena sytuacji.

Problem polega na tym, że nadgorliwy krytyk ocenia sytuacje nieadekwatnie do tego, co jest, na podstawie przekazów z dzieciństwa lub opinii i przekonań ważnych dla Ciebie osób. Tutaj warto porównać swojego wewnętrznego krytyka z tym, co mówili i lub myśleli rodzice i inne ważne dla Ciebie osoby.

“Głos krytyka. Pewność Siebie: jak poradzić sobie z wewnętrznym krytykiem”, to twórcza wizualizacja, w której nawiązujesz bliższy kontakt ze swoim krytykiem i wpływasz na jakość jego przekazów.

Twórcza wizualizacja, kroki

Przygotowanie: Przypomnij sobie swoje wewnętrzne dialogi z krytykiem, jego przytyki i oceny dotyczące Ciebie, Twoich zachowań, planów, tego co robisz. Co wtedy mówił krytyk? Jak mówił? Jak się wtedy czułeś lub czułaś?

Miejsce i czas: dowolne, komfortowe dla Ciebie, gdy masz wystarczający poziom energii, aby nie zasnąć.

Pozycja ciała: dowolna, wygodna dla Ciebie. Pamiętaj, że wizualizacja trwa pół godziny i przy leżącej pozycji możesz łatwo zasnąć.

Słuchawki: polecam dla wzmocnienia efektu.

Uwagi do wizualizacji

  • Powtórz wizualizację kilkukrotnie. Możesz z niej korzystać tak często, jak chcesz.
  • Sprawdzaj efekty w codziennym życiu. Gdy zauważysz “negatywne teksty” wewnętrznego krytyka możesz od razu wejść z nim w dialog, jak z wizualizacji.
  • Aktywnie korzystaj z dołączonych afirmacji. Afirmacje w połączeniu z oddechem dodatkowo zwiększą poziom Twojej energii. Pamiętaj, aby oddech był “pełny” – robisz pełny wdech i pełny wydech zgodnie z nagraniem. Afirmacje są przede wszystkim w drugiej osobie liczby pojedynczej i ciche w pierwszej osobie.

Inne nagrania

Programy Rodziców – Neutralizacja

Toksyczni Ludzie – jak sobie radzić ze złodziejami energii

Pewność Siebie w Życiu

Pewność Siebie w samochodzie

Pokochaj Siebie Theta Kaizen

Pokochaj Siebie (tylko dla kobiet)

Pewność Siebie dla Studentów

Pełne Słowa – Kocham dla Ciebie


Wewnętrzny Krytyk na WIKIPEDII


O autorze

Nazywam się Paweł Stań. Z wykształcenia jestem m.in. pedagogiem i terapeutą zajęciowym.
Moją pasją jest medytacja i praca ze świadomością. Wyrażam siebie tworząc nagrania audio – medytacje, wizualizacje, afirmacje publikuję od 2007r.

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Tylko zalogowani użytkownicy, którzy zakupili ten produkt mogą dodać ocenę i komentarz.

Zostaw komentarz

© 2024 Paweł R. Stań Prekognicja.pl | All rights reserved.

Prekognicja.pl
Shopping cart